Jakub Doktor: Zápas měl grády. Jsme rádi, že jsme ho urvali

Pod výhru nad českobudějovickým David Servisem (8:5) se dvěma brankami podepsal také mladík Jakub Doktor, jehož mateřským klubem je ČEZ Motor České Budějovice. I jeho dvě trefy v závěru prostřední třetiny znamenaly zlomový moment celého utkání, ve kterém se Písek vrátil do vedení, které ještě navýšil a i přes rozpačitý závěr udržel. Jakub Doktor zápas zhodnotil pro klubový web.

Co říci k zápasu s David Servisem?
Začali jsme dobře, povedlo se nám dát dva rychlé góly. Celý zápas jsme vydrželi v dobrém tempu, akorát na konci třetí třetiny jsme trochu polevili a soupeř toho využil v přesilovkách. Bylo to trošku drama, ale jsme rádi, že jsme to dovedli do vítězného konce. Je to derby, takže je to o to lepší.

Minulý zápas s Pelhřimovem nebyl moc povedený. Jsou tyto tři body o to důležitější?
S Pelhřimovem jsme hráli o šest bodů, které jsme prohráli. Prohrát i s David Servisem, bylo by to už hodně špatné. O to víc jsme rádi, že jsme urvali výhru.

Byl pro vás zápas nějak speciální? Přece jen kluky z Budějovic znáte...
Znám tam v podstatě všechny kluky, skoro se všemi jsem hrál, s některými se vídám. O to větší měl ten zápas grády.

Dal jste dva důležité góly na 3:2 a 5:2. Jak byste je popsal?
Na první mi zpoza brány Honza Bárta suprově nahrál. Před tím jsem nedal spoustu šancí, takže jsem zavřel oči, plácl do toho a padlo to tam. U druhého gólu to byla super práce od Pepy Vlka, který mi prohodil puk pod bekem a já jsem dával v podstatě do prázdné brány.

Ten závěr druhé třetiny byl asi klíčový. Hosté vyrovnali, vy jste odpověděli třemi rychlými brankami...
Bylo důležité, že jsme nepřestali hrát a pořád na ně tlačili. Začali jsme proměňovat šance a zlepšili kombinaci oproti minulému zápasu, což bylo hodně důležité.