Jan Sýbek: Na druhý nájezd jsem si věřil

Útočník Jan Sýbek se po nepříjemném zranění, jehož vinou vynechal většinu přípravy, rozehrává do své obvyklé pohody. Velkou zásluhu měl i na poslední výhře na horkém ledě budějovického David Servisu, kde vrátil tým do hry důležitou kontaktní brankou na 1:2, a v nájezdech rozhodl povedenou trefou nad vyrážečku o zisku dvou bodů.

Jak byste ohodnotil zápas na David Servisu?
Jeli jsme sem s tím, že tu můžeme vyhrát, což se v prvních deseti minutách úplně neukázalo. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, ale pak jsme naštěstí dali gól na konci třetiny a začali jsme hrát vyrovnaně. Chvílemi jsme byli lepší. Pak jsme vedli a měli jsme to dohrát trochu jinak. Sami jsme se trochu vybláznili. Lítali jsme, dělali jsme chyby. Naštěstí jsme uhráli dva body, které jsou super a před zápasem bychom je brali.

Dal jste dva góly, můžete je okomentovat?
Při prvním jsem viděl trochu místa, mezi ramenem a horní tyčkou, tak jsem to zkusil, už to bylo ke konci přesilovky. Naštěstí to tam padlo. Druhý byl v nájezdech - viděl jsem, když kluci jezdili, že když na brankáře udělám rychlejší pohyb a pak rychle zakončím, že by to mohlo vyjít.

Jel jste nájezd v náhlé smrti, i když jste svůj první pokus před tím neproměnil. To jste si tolik věřil?
Věřil.

Kde nastala změna, že teď se daří vyhrávat?
Na začátku sezóny byla ta sestava taková poslepovaná. Nebyli jsme kompletní ani na trénincích, blbě se sešla zranění a nemoci... Projevilo se to herně i výkonnostně. Teď se hraje a trénuje v nějaké stabilní sestavě a od toho se to odvíjí. Nemůžeme věřit, že budeme hrát dobře se silnými soupeři, když budeme hrát ve 14 lidech a sestavu všelijak lepit.