Písek chce zkrotit kolínské kozly. Zápasy nemají favorita, což je pro soutěž dobré, hlásí trenér Kolína

Úvodní buly utkání 25. kola mezi Pískem a Kolínem bude u Otavy vhozeno ve středu 4. ledna v 18 hodin. Středočeský Kolín, farma extraligových Pardubic, je v druholigové tabulce středu šestý s 38 body. Písek má odehráno o zápas méně, je osmý a bodů má 28.

Kolín nedokázal navázat na suverénní výkony z minulé sezóny, kde s přehledem vyhrál základní část, pohybuje se ve středu tabulky. První vzájemný zápas měl v Písku nečekaný průběh, když domácí hráči vypráskali kozly výhrou 11:4. Zápas u Labe pak zastihl Písek v hrůzostrašné sérii proher. Písek tehdy ztratil zápas ve třetí třetině a prohrál 2:4.

Kolín v posledním kole na domácím ledě přemohl trápící se Moravské Budějovice těsně 5:4 gólem Kusého v předposlední minutě. Před tím Kolín padl 4:3 na ledě rozjetého Žďáru nad Sázavou. „V této sezóně je mnohem více vyrovnaný zápasů, které nemají favorita. Pro soutěž je to jen dobře,“ kvituje současný trend trenér kozlů Jiří Seidel. Jeho tým chce v Písku bodovat a vyhnout se scénáři říjnového debaklu (11:4).

Trenér Písku Karel Slabý nebyl po poslední výhře s Pelhřimovem příliš spokojený. Jeho svěřenci sice vyhráli potřetí v řadě, ale v posledním duelu před Vánocemi darovali Ledním Medvědům bod z dobře rozehraného zápasu. Písek nakonec vyhrál 6:5 v prodloužení. „Je to škoda. Zápasy před tím jsme odehráli docela dobře, ale s Pelhřimovem se to zase začalo vracet někam, kde jsme to vidět už nechtěli,“ dodal. Písek měl přes svátky delší herní pauzu, než Kolín, který měl na programu dohrávku. Jestli to bude výhoda, se ukáže na ledě.