Stav pohotovosti! Do Písku míří táborští kohouti

Druhé kolo skupiny Střed proti sobě svede dva odvěké rivaly! Síly v sobotu 16. září od 17.30 poměří celky Písku a Tábora, v jejichž kádrech došlo během letní přestávky k velkým změnám. Bilance vzájemných zápasů z posledních dvou druholigových sezón je naprosto jednoznačná. Písek nedokázal vzít kohoutům ještě ani bod a hokejisté od Jordánu budou favoritem i v sobotním duelu.

Písečtí hokejisté se v prvním kole představili také na domácím ledě - zápas se přesouval do Písku na žádost hostů z Vysočiny z technických důvodů. Zkušeně hrající Moravské Budějovice táhla k výhře dvojice Pucher - Havel, avšak Písečtí se za stavu 1:3 vzepřeli osudu a dokázali zabojovat. Nadšeným výkonem zaslouženě 15 minut před koncem snížili na rozdíl jedné branky a dvě minuty před závěrečnou sirénou k velké radosti domácích fandů srovnali. V prodloužení pak měli několik stoprocentních šancí, ale rozhodnout musely až nájezdy. Čtyři série přiváděl brankář Štekr hostující ostrostřelce k zoufalství, ale v páté už neodolal a Moravské Budějovice rozhodly v následné náhlé smrti zásluhou Kusého.

Sestava Písku z posledního zápasu: Štekr – Hanus, Hřebíček, Suda, Herr, Turek, Červinský, Koutenský, Švagr – Vlk, Doktor, Polata, Ciboch, Koupal, Bárta, Jiřinec, Drda, Rod, Torba, Novák, Pouch.

Kohouti od Jordánu vstoupili do soutěže dobrým výkonem na domácím ledě, kde zdolali nepříjemný Pelhřimov 6:3. I když Tábor brzy prohrával, zavelel k obratu zkušený kapitán Matušík, ke kterému se přidala aktivní první lajna. Výhru 6:3 stanovili dvěma góly Matušík a Heřman, další branky kohoutů přidali Andres a Prokeš. První jmenovaný hrál první ligu za Slavii, minulou sezonu strávil ve finském týmu KeuPa HT. Radek Prokeš je posilou z Motoru. Jednu asistenci si v utkání s Pelhřimovem připsal také další nováček - útočník Josef Urbanec, který byl jednou z největších opor Písku.

Sestava Tábora z posledního zápasu: Klestil - Kachyňa, Tesař, K. Černý, Raiterman, Dvořák, T. Černý, Duben - Heřman, Prokeš, Andres - Seidl, Matušík, Urbanec - Blažek, Pechánek, Březina.