Další překvapení se tentokrát nekonalo

Kdo přišel na středeční zápas později, mohl litovat, protože neviděl gól, který následně zůstal po dlouhých 36 minut hry tím jediným. Tenký rozdíl 1:0 totiž určovala trefa Milana Kořánka z desáté vteřiny utkání. Potom dlouho nic, jen obléhání branky výborného Špilera, a až v šestatřicáté minutě se trefil Pavel Procházka. Strakoničtí okamžitě kontrovali Nikodemem a závěr tak dostal zajímavější náboj. Na začátku třetí části zvýšil náskok domácích Neckář a jak se později ukázalo, jednalo se o poslední branku večera. Písek tak nedovolil svému soupeři další překvapení na svůj úkor jako ve 24. kole. Strakonice, protože Milevsko taktéž prohrálo, drží o skóre osmou příčku, Písek zůstává třetí.
2.liga ČR sk. STŘED, 30. kolo, st 18.1.2006
Strakonice
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky: 1. Kořánek (Řehoř), 37. Pavel Procházka (Maroušek, Kubeš), 43. Neckář (Maroušek, Míka) - 38. Nikodem (Pitel) Rozhodčí: Horák - Fiala, Urban Vyloučení: 9:8, navíc Bauer (STR) 5 minut + do konce utkání Využití: 2:1 Diváci: 510
Písek: Pinkas - Veselý, Svoboda, Pavel Procházka, Filip Procházka (30. Oranský), Neckář, Hauer - Řehoř, Kašpar, Kořánek - Květoň, Mikeska, Kubeš - Míka, Pošmourný (30. Štefan), Maroušek
Strakonice: Špiler - Křťen, Řehoř, Žák, Kloud, Lusk, Bauer - Pitel, Lonsmín, Kadlec, Samek, Šulčík, Papež, Nikodem, Bartoš, Heindl, Kozma, Košatka
Úvodní buly – Řehoř má puk, natahuje na sebe obranu soupeře i Špilera a předkládá Kořánkovi usnadněnou střeleckou pozici, kterou domácí kapitán s přehledem proměňuje…

Hosté byli z bleskurychlé rány viditelně zaražení a hlavně zezačátku zápasu si nebyli schopní kloudně přihrát, naproti čemuž Písek vyrukoval s uvolněnějším představením. Polovinu úvodní třetiny domácí hokejisté ostřelovali Romana Špilera, ovšem na něm rychlá branka evidentně nezanechala žádnou stopu a strakonický gólman sebejistě likvidoval jeden pokus svých protihráčů za druhým. V podstatě z ničeho se najednou před Pinkasem zjevil Bartoš a napálil tyč. Písečtí si toto varování vzali k srdci a pokračovali v obléhání. Nejkrásnější akcí z této chvíle byla jednoznačně Květoňova přihrávka od mantinelu na Pavla Procházku sjíždějícího si středem pásma. Nejlepší střelec mezi píseckými beky ale tentokrát trefil jej Špilera, kterému za okamžik proti střele stejného hráče pomohla branková konstrukce. Nadvakrát provedené zakončení ujíždějícího Květoně vychytal Špiler elegantním kotrmelcem vbok, na druhé straně zase tvrdý Žákův pokus od modré čáry zkrotil Pinkas do lapačky.

Druhá třetina začala podobným scénářem jako ta první, činil se hlavně druhý domácí útok. Nejprve kombinace Květoň – Kubeš přinesla skvělou příležitost druhému jmenovanému, příležitost však zůstala příležitostí. Při jejich dalším střídání hledal Květoň před brankou Mikesku, který ale nebyl ideálně postaven, a tak přiťukl rozjetému Pavlu Procházkovi. Jeho střelecký prostor Špiler dokonale vykryl, takže domácí čtyřiačtyřicítka obkroužila branku a vrátila puk Mikeskovi. Ten se jej pak snažil ještě procpat za brankovou čáru, byl však zastaven hradbou bílých dresů. V dlouhém souvislém tlaku se udržel i Míkův útok, to když byla ve třicáté minutě signalizována výhoda a Strakoničtí zoufale čelili ostrým ranám, aniž by dostali puk pod kontrolu. Jenže gól zase ne a ne padnout. Během následné přesilové hry už začalo být sebevědomí domácích nahlodáváno nepřesnostmi a zdálo se, že jsou hráči najednou nervózní. V tu chvíli se ale ozvali fanoušci se svým skandováním “Písek! Písek“ - a jak symbolické bylo, že vteřinku nato napřáhl Pavel Procházka a ukončil chvilkové trápení gólovou radostí. Ovšem hned další střídání byl v podstatě za nic vyloučen Kašpar a nejproduktivnější hráč Strakonic Pitel předložil kotouč do dobré pozice Nikodemovi, jehož okamžitý nápřah proletěl klekajícímu si Pinkasovi mezi betony.

Aby Strakoničtí náhodou nemysleli na vyrovnání, pochlapil se začátkem třetího dějství Neckář a skvělý Marouškův pas od zadního hrazení přetavil rychlou střelou ve druhou přesilovkovou a celkově třetí domácí branku. Svým únikem odpověděl Heindl, avšak jeho laciný blafák Pinkas bez problémů zneškodnil. Tyčka Špilerovy klece, která zvonila už v první třetině, se znovu rozezněla po pokusu Oranského ve čtyřiapadesáté minutě, kdy mladý bek ukončil “školu hrou“ v podání tria Květoň – Mikeska – Kubeš. Do konce zápasu se ještě stihli trochu ručně poškádlit Řehoř s Bauerem, za což byl hostující obránce odeslán pod sprchy, a v posledních vteřinách ukončil klání Pavel Procházka vracející se z trestné lavice, který neproměnil samostatný únik.

Miroslav Šperl (trenér Písku):
"Myslím si, že jsme začali ve velkém stylu, dát gól v desáté vteřině, to se neděje každý zápas. Ale my jsme hráče upozorňovali, že Strakonice budou rozhodně silnějším soupeřem, než Kolín a myslím si, že se to potvrdilo. Strakonice velice dobře bruslily a zatímco v Kolíně kluci víc stříleli a víc to podávali na beky, tak tentokrát to tolik nešlo, zbytečně jsme přeháněli kombinace a góly nepřicházely. Kdyby přišly góly, tak byl zápas určitě jednoznačnější, my jsme sice měli zápas pod kontrolou, ale vyhrávat o jednu branku neznamená v hokeji vůbec nic, takže mě to trochu mrzelo, protože už v té první třetině jsme tam měli šance dát nějaké branky. Nakonec jsme vyhráli po dvou proměněných přesilovkách, opět to bylo po střelách beků od modré a to je to, do čeho hráče teďka hodně tlačíme, protože u té brány je to přehuštěné a tyhle přesilovky se nám příliš nevedou. Jinak si myslím, že to byl těžký zápas, takže takovým těm škarohlídům, kteří říkali, že jsme to ve Strakonicích prodali, těm hráči ukázali… V zápase rozhodně bylo vidět, že některé zákroky byly ostřejší a že se to nehraje jenom jako že se tady sešli kamarádi, je tam řada Písečáků, ale rozhodně to bylo utkání tvrdé včetně té závěrečné bitky, takže všichni viděli, že jsme ten zápas chtěli v každém případě vyhrát!!"