Písek se před Duklou rozhodně nesesypal

Dukla Jihlava potvrdila v 8. kole na ledě Písku roli favorita a domů se vracela s plným počtem bodů. Na vítězství 3:2 se však nakonec pořádně nadřela. Písečtí hokejisté totiž hostům z Vysočiny dlouho vzdorovali a o jejich porážce rozhodl až gól obránce Jiřího Ševčíka necelých šest minut před koncem zápasu.
1.liga ČR, 8. kolo, st 8.10.2003
Jihlava
2:3
1:1, 0:1, 1:1
Branky: 1. Bouz, 52. Nedorost - 6. Bakus, 39. Jantovský, 55. Ševčík.
Písek: Pinkas - Pindiak, Kolda, Vokatý, Burkoň, Procházka, Oranský, Všetečka - Brož, Míka, Bouz - Volráb, Jelen, Škoda - Šimek, Mácha, Nedorost
Jihlava: Suchan - Ševčík, Staněk, Kolafa, Šefčík, Lupač, Morava - Hlouch, Bakus, Rytnauer - Jantovský, Altrichter, Sklenička - Čachotský, Kaňkovský, Říha - Cmunt, Havel, Adamec
Jihlava vstoupila do utkání stejně špatně jako v sobotu na domácím stadionu v souboji s Opavou. Ze zápasu ještě neuběhla ani minuta a Dukla prohrávala 0:1. Ve zmatku před jihlavskou brankou se nejlépe zorientoval písecký útočník Martin Bouz a Jaroslav Suchan lovil poprvé puk ze své sítě. Z jednogólového vedení se však domácí příliš dlouho neradovali. Vlastní nedisciplinovaností totiž poskytli hostům na začátku 6. minuty dvojnásobnou přesilovku a výhodu dvou mužů v poli Jihlava dokonale zužitkovala. Na vyražený puk si u levé tyče Pinkasovy branky počkal kapitán Oldřich Bakus a srovnal na 1:1. V závěru úvodní části se pak do obléhání jihlavské klece pustila první písecká formace, ovšem Jaroslav Suchan už svou svatyni uhlídal.

Hned od začátku druhé části převzali iniciativu na své hokejky hosté z Vysočiny a Pinkas v domácí brance se měl co ohánět. Útokům jihlavských střelců však statečně odolával. Nejprve si poradil ve 23. minutě s pokusem Tomáše Čachotského, poté uhlídal i nejproduktivnějšího hráče Dukly Petra Kaňkovského a ve 36. minutě sebral radost z gólu Romanu Hlouchovi. Až na začátku 39. minuty znovu kapituloval, ovšem branka Jiřího Jantovského vyvolala v domácím táboře bouři nevole. Podobně jako v případě sobotního gólu opavského Pavla Šebesty, totiž přešel puk brankovou čáru v okamžiku, kdy rozhodčí přerušil hru. Také tentokrát si ale hlavní sudí stál pevně za svým rozhodnutím a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2.

Blízko vyrovnání byl ve 45. minutě střelec úvodní branky Martin Bouz, který se dostal až do bezprostřední blízkosti jihlavské klece. Naštěstí pro hosty ale mířil těsně vedle. Pojistku na holi měl pak na opačné straně v 50. minutě znovu Roman Hlouch, ani podruhé však proti jihočeskému gólmanovi ve vyložené šanci neuspěl. A tak přišel trest z hokejky Davida Nedorosta. Ten se při přesilovce na modré efektně zbavil jednoho z jihlavských obránců, brankáře Jaroslava Suchana pak pořádně vymáchal v brankovišti a puk zasunul pohodlně do prázdné klece. 2:2. Jenomže přesně o dvě a půl minuty později hrála v početní výhodě také Dukla a i ona jí dokázala využít. Potřebovala k tomu pouze deset vteřin. Na konci nacvičeného přesilovkového signálu byla bekhendová střela obránce Jiřího Ševčíka a hosté tedy znovu vedli. 2:3. Svůj hubený náskok si poté už vzít nenechali a do tabulky si tak mohli připsat další tři cenné body.

Milan Rambous ( Písek ): „ Myslím, že jsme dnes podali jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně. Chtěli jsme pochopitelně uspět, ovšem Jihlava je velmi dobré mužstvo, které dokáže těžit především z výborných přesilovek. Hráče jsme na to sice dopředu upozorňovali, přesto to nakonec nebylo nic platné. I tak bych je ale chtěl pochválit, tedy samozřejmě až na hříšníky, kvůli kterým jsme v oslabení inkasovali. Ti by zasloužili pořádnou pokutu.“

Petr Fiala ( Jihlava ): „ Domácí dnes rozhodně nevypadali jako mužstvo, které získalo pouhé dva body a je předposlední v tabulce. Celý zápas bojovali naplno a hráli velmi nepříjemný hokej. Především v útočné fázi. Pokud jsme je zatlačili do defensivy, tak tam už tak silní nebyli a my jsme si vytvářeli šance. Každopádně byl Písek hodně nepříjemný soupeř a my jsme spokojeni se třemi body.“