0:4? Písek se nevzdal a slavil výhru!

Očekávané okresní derby v Milevsku přineslo souboj prvního a čtvrtého celku tabulky. Hrálo se o hodně a tomu také úvod zápasu odpovídal. Po bezbrankové první třetině však přišel pro hosty šok - za 14 minut čtyřikrát inkasovali a zadělali si na pořádný debakl. Písečtí ale nastoupili do třetí třetiny jako vyměnění a nastartovali neuvěřitelný obrat, který v poslední vteřině prodloužení dokonal Jiří Vondřich. O vyrovnávací branku se v 59. minutě zasloužil při power-play obránce Vladimír Kalečík.
2.liga ČR, 26. kolo, so 10.1.2009
Milevsko
4:5
0:0, 4:0, 0:4 - 0:1
Branky a nahrávky: 26. Šulčík (Šperger), 27. Krejčí (Bělka), 36. Urbanec (Müller, Schmied), 40. Müller (Fořt) - 45. Slavík (Hovora , Svoboda J.), 53. Burkoň (Ježek), 54. Mošovský, 59. Kalečík (Procházka P., Hovora), 65. Vondřich. Rozhodčí: Pešina. Vyloučení: 10:5, navíc Štych (MIL) - 10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 4:5.
Milevsko: Svoboda F. – Procházka R., Schmied, Štych, Žlůva, Procházka O., Chlaoupka, Matouš, Zeman, Hamerle, Šperger, Šulčík, Müller, Urbanec, Kálal, Fořt, Suchánek, Bělka, Krejčí, Kořánek, Zeman
Písek: Pinkas – Burkoň, Svoboda J., Kalečík, Procházka P., Martinka, Kříž, Procházka F., Bílek – Novák, Míka, Ježek, Hovora, Bláha, Slavík, Pitel, Vondřich, Mošovský, Gába, Novotný, Nikodém

Jan Rybáček, asistent trenéra Písku: „V první třetině to bylo velmi vyrovnané utkání. Ve druhé nás soupeř jak v obranné, tak v útočné činnosti přehrál a dostal se do čtyřbrankového vedení. My si před poslední třetinou řekli, že nemůžeme nic ztratit. Zabojovali jsme a vyšlo to. Důležitá byla určitě víra v to, že se dá něco s výsledkem udělat. Bojovnost, s jakou si hráči za obratem šli byla obrovská. Něco podobného jsem snad ještě nezažil, je to parádní záležitost. Tohle utkání ukázalo, že v hokeji jde opravdu všechno.“