Výteční Pinkas s Kudrnou zajistili tři body!

Těžký soupeř poražen. I tak by se dala stručně shrnout povedená mise píseckých hokejistů na severu Čech. Jablonečtí byli jedním z mála týmů, který si po úvodním střetnutí odvážel z Písku tři body. V tomto duchu vstoupili Vlci i do druhého vzájemného klání a v sedmadvacáté minutě šli do vedení. Krátce po polovině utkání ale vrátila hosty do zápasu přesilovka a po Kudrnově přihrávce se letos poprvé brankově prosadil obránce Bílek. Sám Jiří Kudrna se poté stal autorem druhé trefy Písku a zažíval tak v dresu IHC povedený návrat. V dramatickém závěru utkání výrazně podržel Jihočechy v oslabení Pinkas a necelé dvě minuty před koncem rozhodl třetím gólem o vítězi bekhendovou kličkou kanonýr Míka.
2.liga ČR, 32. kolo, so 14.2.2009
Jablonec nad Nisou
1:3
0:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Stehno (Šejnoha, Ulrych) - 32. Bílek (Kudrna), 37. Kudrna (Mošovský), 59. Míka (Svoboda). Rozhodčí: Stolín - Daněk, Goder. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Jablonec nad Nisou: Hanousek - Beránek, Duda, Černý, Ulrych, Chládek, Hataš, Bacovský, Kadeřábek, Kapička, Špak, Šejnoha, Stehno, Špalek, Brokeš, Zeman
Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Procházka P., Kalečík, Bílek, Procházka F. - Ježek, Míka, Kica - Novák, Hovora, Bláha - Kudrna, Vondřich, Mošovský - Slavík

Vladimír Caldr, trenér Písku: „Byl po pro nás trochu nevšední zápas. Malé hřiště nám ze začátku činilo trochu potíže a dostali jsme úvodní branku. Poté jsme ale v přesilovce vyrovnali a získali si na ledě herní převahu, ze které vypramenil i náš druhý gól. Na konci zápasu nás výrazně podržel Michal Pinkas a utkání už jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce.“