Milevsko srovnalo krok - výhra se připisuje na jeho účet

Písek po týdnu vyjel k dalšímu přípravnému zápasu - tentokrát do Milevska ke svému okresnímu rivalu. Na ledě bylo možné sledovat nejen naše hráče, ale i Kořánka a Filipiho v dresu soupeřů. Krásnou prací se tentokrát blýskli beci - gólem Kříž a nahrávkou a krásnou šancí Filip Procházka.
přípravné zápasy A-týmu, přípr., pá 29.8.2008
Milevsko
2:1
0:1, 1:0, 1:0
37:17 Fořt(Kořánek), 40:24 Šperger - 11:30 Kříž (Procházka F.) . Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 150.
Milevsko: Anderle(Šindelář) - Procházka R., Matouš, Schmied, Štych, Chaloupka, Žlůva - Procházka O., Zeman, Hamerle - Šperger, Šulčík, Novotný - Filipi, Suchánek, Fořt - Müller, Kořánek, Kálal
Písek: Pinkas (Kubiš) - Svoboda, Burkoň, Předota, Kalečík, Procházka F., Kříž, Bílek, Klíma, Švácha - Bican, Míka, Novotný - Stropnický, Hovora, Slavík - Ježek, Vondřich, Novák

Kateřina Kofroňová - Utkání u rivala, hrajícího taktéž v modrožlutém, začalo pro obě mužstva vyváženě. Písečtí i Milevští měli několik slušných šancí. Jednu z nich se v 11. minutě podařilo využít bekovi Křížovi po nahrávce Filipa Procházky - 0:1. Ve 14. minutě hosty oslabil právě Procházka, domácí se tuto přesilovku snažili využít - Pinkas však svou klec chránil doslova lví silou.

Většina prostřední části vypadala, že se bude znovu vyvíjet ve prospěch píseckého týmu. Hosté ustáli přesilovku a bojovali tuhý boj. Ten ovšem zlomil tři minuty před koncem třetiny mladý milevský hráč Fořt po nahrávce bývalého píseckého kapitána Kořánka - 1:1.

Začátek třetí třetiny byl potrestán dvouminutovým trestem za pozdní příchod pro Písecké. Tento trest měl odpykávat Jakub Bican - trval však pouhých 23 vteřin. Ve čtyřicáté minutě se trefil Šperger a zajistil tak domácím vítězství - 2:1.Do konce utkání bylo možné shlédnout několik šancí na obou stranách kluziště - gólová ovšem nebyla ani jedna z nich.