Extraliga mladšího dorostu, sk. západ, 34. kolo, čt 14.3.2013
Hvězda Praha
2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 20. Klas (D. Pokorný ), 65. Šergl – 60. Tomek. Rozhodčí: Pešina – Němec, Jindra. Vyloučení: 5:7, navíc Šťastný 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1sn.
Písek: Petřík (Vlček) – Klochko, Turek, Kozák, Pátek, Hanus, Stodolovský, Linhart, Radoš – Šubrt, Bednařík, Dvořák, Pokorný D., Pixa, Javůrek, Pecka, Hadrava, Strnad, Šergl, Klas, Polanský
Hvězda Praha: Mann (na 2. nájezd Hamalčík) – Eliáš, Kornblad, Pokorný P., Čadek, Klička, David – Diviš, Veverka, Tomek, Eremiáš, Horák, Šťastný, Sůva, Hošťák, Kolowrat

Důležitý záchranářský souboj na chvostu tabulky přinesl rozpačitou úvodní třetinu. Žádný z týmů se nechtěl dopustit chyby, která by ho hned od prvních minut postavila do pozice celku, jenž musí dohánět gólovou ztrátu. Celé úvodní dějství se činili oba brankáři a už se zdálo, že do první přestávky branka nepadne. Opak byl pravdou. Ve dvacáté minutě prostřelil Manna útočník Tomáš Klas – 1:0.

Druhu třetina nabídla pražské Hvězdě velkou možnost k vyrovnání, když se jim naskytla příležitost v podobě dvojnásobné přesilové hry. Výraznou šanci na srovnání ale Pražané nevyužili. V druhé dvacetiminutovce se tempo hry značně zvedlo a oba týmy pravidelně prověřovaly pozornost brankářů na obou stranách kluziště. Po čtyřiceti minutách ale skóre zůstalo shodné se stavem, který byl stanoven po první periodě.

Třetí třetina se nesla v duchu tvrdého souboje svou týmů, které chtějí ukořistit důležitý bodový zisk. Hvězda přitlačila na pilu na píseckou branku aktivně dotírala. Vytoužené vyrovnání pražských dorostenců přišlo v samotném závěru. Při vzájemném vyloučením hráčů Písku a Hvězdy odvolali Pražané gólmana a hráli v pěti proti čtyřem. Půl minuty před koncem základní hrací doby vypukla na střídačce hostů obrovská radost, když puk po závaru a několika tečích propadl až za záda píseckého gólmana. Autorem branky byl Ondřej Tomek – 1:1.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém měli navrch Písečtí. Ti neproměnili přesilovou hru, ve které si vytvořili obrovský tlak a šlo se teda na nájezdovou loterii. Za pražskou Hvězdu se ze nedokázali prosadit Sůva a Šťastný, kteří ztroskotali na jistém Petříkovi. Za domácí se k nájezdu rozjeli Jan Šergl a Tomáš Klas, kteří oba s přehledem Manna překonali a zařídili důležité vítězství Písku. Jan Šergl je tedy autorem vítězné branky.

Ohlasy hráčů

David Pokorný (kapitán, IHC Písek): "Do zápasu jsme šli s tím, že za každou cenu musíme vyhrát. První třetina se nám celkem povedla a šli jsme zaslouženě do jednogólového vedení. Druhou třetinu jsme ale polevili a zápas se vyrovnal a hrálo se nahoru a dolů. Začali jsme dělat chyby v rozehrávce a zbytečně odpalovat puky. Důležité pro nás bylo to, že jsme nedostali gól v oslabení pět na tři. Opět nás podržel gólman. Ve třetí třetině jsme se už zase dostávali do šancí, ale nedařilo se nám dát druhý gól. Na konci třetí třetiny jsme dostali smolný gól a zápas šel do prodloužení. To jsme si pohlídali a šlo se na nájezdy. To už je taková loterie. Kdo z koho. klukům jsem věřil a jsem rád že máme dva body."