Písek je ve čtvrtfinále! Starší dorostenci zvládli rozhodující třetí zápas a vybojovali vytoužený postup

Start do rohodujícího třetího utkání vyšel Píseckým výborně. Během úvodních osmi minut se ujali dvoubrankového vedení a přesto, že Kladenští dokázali tento náskok dvakrát zmenšit, našli dorostenci od řeky Otavy vždy rychlou odpověď. Písek se tak těší z postupu mezi osm nejlepších extraligových týmů!
Extraliga staršího dorostu, sk. střed, 3. OF, so 16.3.2013, ZS Kladno
Kladno
2:5
0:2, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 37. Bunda (Janeček), 48. Křepelka (Litera) – 1. Točík (Schwamberger), 9. Schwamberger, 38. Točík (Schwamberger), 50. Schwamberger (Točík, Šuhaj), 60. Volf L. (Schwamberger, Šuhaj). Rozhodčí: Nečas - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3, navíc Hanus (PIS) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 51:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Kladno: Vladař - Seidl, Matula, Bunda, Sklenička, Křepelka, Kružík, Doudera, Špaček, Litera, Macháček, Vojík, Slánský, Havlůj, Kuzďas, Hulcr, Hoffmann, Janeček
Písek: Pechek - Schwamberger, Suchan, Vlk, Dudák, Volf J., Hájek, Březina, Hřebíček, Červinský, Duchoň, Šuhaj, Volf L., Koutenský, Marcilis, Točík, Hanus

Písečtí vstoupili do utkání stejně aktivním způsobem, jakým zakončili předchozí klání. Bleskurychlý gól si na své konto připsal už po půl minutě Dominik Točík – 0:1. Za sedma a půl minuty už Jihočeši vedli o dvě branky, když se prosadil Daniel Schwamberger – 0:2.

Snížení kladenských Rytířů přišlo až na konci druhé periody. Tři a půl minuty před druhou sirénou zařídil David Bunda a vrátil tak Kladno zpět do hry - 1:2. Jenomže za necelou minutu a půl přišla blesková reakce hostů. Ze samostatného úniku se prosadil Dominik Točík – 1:3

Čtyřicátá osmá minuta přinesla další snížení domácího celku zásluhou Petra Křepelky – 2:3. Kladno se tak opět vrátilo zpět do zápasu a zdálo se, že se schyluje k velkému dramatu. To ovšem velmi rychle písečtí mladíci odmítli, když druhou branku v utkání zaznamenal Daniel Schwamberger – 2:4. Domácí vsadili vše na jednu kartu, odvolali brankáře a vrhli všechny síly do útoku. Nepovedlo se. Lukáš Volf trefil prázdnou klec Kladna a pojistil vítězství a postup Písku - 2:5.