Starší dorost zůstal těsně před branou finále. Sezónu však končí obrovským úspěchem!

Semifinále je u konce. Šťastnějším týmem jsou Oceláři, kteří dokázali otočit nepříznivý stav série a postupují do finále, kde narazí na Karlovy Vary. Písečtí ale nemusí smutnit. Hořkost s těsného vyřazení zcela jistě přebije vědomí z výborně odvedené práce. Výkon starších dorostenců je skvělým úspěchem v dosavadní historii píseckého hokeje...
Extraliga staršího dorostu, sk. střed, 3.SF, st 27.3.2013
Třinec
3:2
1:0, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 5. Kasala (Kovařčík O.), 45. Stránský (Kasala), 45. Růžička (Heider, Jašek) – 34. Šuhaj (Volf L.), 36. Dudák (Volf L.). Rozhodčí: Husička – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 0:0. Střely na branku: 121. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Třinec: Svoboda – Pisarik, Mičulka, Motloch, Stránský, Zahradníček, Walaski, Heider, Cienciala – Růžička, O. Kovařčík, Christov, Pěnčík, A. Kofroň, Trčka, Motloch, Bartoň, Pala, Kasala, Jašek
Písek: Pechek – Schwamberger, Suchan, Vlk, Dudák, J. Volf , Hájek, Březina, Hřebíček, Červinský, Duchoň, Šuhaj, L. Volf , Koutenský, Točík, Hanus

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Smekám klobouk před týmem, jak se dokázal semknout po druhé třetině, která nám vyloženě nešla. Do třetí třetiny nastoupil naprosto jiný tým a na tomto zápase jde krásně vidět, že ten hokej je takový, že se hraje do poslední vteřiny a nikde nevíte, jak to utkání skončí a kdo ho vyhraje. Každopádně byl velice těžký a rozhodně není náhoda, že soupeř přešel přes Kladno a Vítkovice a smekám klobouk i před soupeřem a jejich trenéry, protože to byla nádherná série a neřekl bych, že vyhrál lepší, ale vyhrál šťastnější.

Roman Heindl (IHC Písek): Tahle série byla každopádně k tomu, abychom se dostali do finále a musím říct, že to bylo jen o štěstí. Včera jsme trefili břevno před koncem, dneska Třinečtí otočili zápas. Já bych řekl, že série to byla vyrovnaná a teď přeji domácímu týmu aby uspěli a našim klukům chci poděkovat za to, co letos dokázali.