Z Ústí starší dorost body neveze

Písek cestoval k druhému zápasu baráže na sever Čech, kde se utkal s druhým týmem z extraligy, který musí svou příslušnost hájit v baráži. V Ústí nad Labem Jihočeši na body nedosáhli a prohráli 1:3. Jedinou branku Písku si připsal Dominik Točík.
Extraliga staršího dorostu, sk. střed, 2. kolo, ne 16.3.2014
Ústí nad Labem
3:1
1:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Navarra, 31. Rubeš (Koval, Michajličenko), 37. Kašek (Tůma, Kopta) – 47. Točík. Rozhodčí: Knapík - Mašek, Votrubec. Vyloučení: 7:12 navíc Navarra (UNL)5 + OK [NAR], David Pokorný (PIS) 10 [NESP], Jan Heřman (PIS) 10 [NESP] Využití: 1:1. Diváci: 333. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Ústí nad Labem: Kosina – Macek, Zdvořáček, Drha, Michajličenko – Navarra, Kopta, Kašek, Koval, Tůma, Ozom, Rubeš, Amirov
Písek: Fogl – Červinský, Hanus, Koutenský, Turek, Sentenský, Kadlec, Šergl, Klas, Točík,Marcilis, Duchoň, Heřmánek, Bátra, Pokorný, Radoš, Skala, Bednařík, Rod

Úvod zápasu se odehrál v rychlém tempu, oba týmy si vytvářely šance, ale nedokázaly je využít. Za domácí se v dobré šanci mihl Kašek, za hosty se snažil vyzrát na Kosinu Turek. V šesté minutě se prosadili domácí. Roman Navarra si vybruslil od mantinelu do předbrankového prostoru a překonal brankáře Písku. Vstřelená branka Lvíčatům hodně pomohla, hrála aktivněji, hosté neinkasovali další branku jen díky výbornému Foglovi. Závět třetiny se nesl ve znamení vyloučení. Po dvaceti minutách platil stav 1:0

V úvodu třetiny hráli domácí 1:51 přesilovku pět na tři. Lvíčata se však nedostala k vážnější střele. O gól vedlo Ústí, ale herně to bylo nesmírně vyrovnané utkání. Oba týmy si vytvářely šance, jen měly problém je využít. V čase 30:40 se znovu prosadili domácí. Koval poslal Filipa Rubeše do brejku, ústecký hráč si počkal na první pohyb brankáře a poslal kotouč pod horní tyčku. Následně si přesilovou hru zahrál i Písek, ale vedl si podobně jako Ústí. Ve 37. minutě už Lvíčata přesilovku využila. Tůma milimetrově přesnou přihrávkou oslovil před brankou stojícího Matyáše Kaška, pro kterého nebyl problém poslat kotouč do branky. Po dvou třetinách vedlo Ústí 3:0.

Na začátku třetiny se nechal zbytečně vyloučit domácí Roman Navarra na pět minut plus do konce utkání. Písek přesilovou hru nevyužil, ale prosadil se po jejím skončení. Lvíčata mohla kotouč vyhodit z obranného pásma, ale nepovedlo se to. Dominik Točík se trefil přesně. Písek tedy snížil na rozdíl dvou branek a dál se snažil skórovat. Více toho však nestihl, a tak Ústí vyhrálo 3:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Dnes jsme ve dvanácti lidech podali fantastický výkon. Za tři body jsme moc rádi.