Písek zvládl těžké podmínky na Hluboké a vyhlíží derby se Strakonicemi

První zápas v novém roce odehrál tým IHC Písek na otevřeném stadionu v Hluboké nad Vltavou. S tamními Rytíři svedli Písečtí těžký zápas i před rokem, kde domácí na malém kluzišti ve specifickém prostředí také dlouho vzdorovali. Během první třetiny v nedělním utkání se na ledovou plochu snášel sníh. Hluboká vyhrála úvodní třetinu 1:0. Když přestalo sněžit, mohli se Písečtí vrátit ke své kombinační hře a stav zápasu otočili. Dvěma góly se prosadili Jan Sýbek a Ondřej Gába. Do branky se po zranění postavil gólman Václav Pipek. V dalším kole čeká Písek očekávaný domácí souboj se Strakonicemi. Začínáme v sobotu 10. ledna v 18 hodin.
KL mužů 2014/2015, 17. kolo, ne 4.1.2015
Hluboká nad Vltavou
1:4
1:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: . Troup (Černý, Švec) – 26. Sýbek (P. Procházka), 32. Gába (Mazanec, Jirků), 47. Gába (Sýbek, Jungbauer), 58. Sýbek (P. Procházka). Rozhodčí: Svoboda – Strnad, Brůha. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 114. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Hluboká nad Vltavou: Dašek – P. Bělohlav, Jan Formánek, Dušek, Heřmánek, Žlůva, Troup – Černý, Miler, Maurenz, Moudrý, Oulík, Fuka, Míšek, Švec
Písek: Pipek – Mazanec, Jirků, F. Procházka, Volf, P. Procházka, Hřebíček – Řehoř, Novák, Mošovský, Gába, Jungbauer, Sýbek, Vlk, Šimoník, Vejda