Do kvalifikace o II. ligu vstoupil Písek vítězně

Písečtí hokejisté, mistři jihočeské krajské ligy, vstoupili do bojů o postup do třetí nejvyšší soutěže prvním zápasem na ledě Velkých Popovic. S přeborníkem Středočeského kraje zvítězili Písečtí 6:2 a položili tak dobrý základ pro domácí odvetu. Po dvou odehraných zápasech bude o postupujícím rozhodovat lepší vzájemné skóre.
KL mužů 2014/2015, 1K, ne 15.3.2015
Velké Popovice
2:6
1:3, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Chochola (Bícha), 34. Chochola (Bícha, Decsi) - 8. Gába (Mošovský, Ciboch), 10. Sýbek (Ciboch, Mošovský), 20. Řehoř (Vlk), 33. Jungbauer (Sýbek, Slavík), 38. Ciboch (Jirků, Gába), 39. Jungbauer (Sýbek, Slavík). Rozhodčí: Battěk - Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:8. Využití: 0.0. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.
Velké Popovice: Kostka - Kastner, Chochola, Kaucký, Decsi, Vacek, Bícha, Rejna, Freisler, Morava, Muzika, Široký, Hold, Čásenský, Černý, Tabášek, Šimáček, Mrva, Maňas, Nejedlý, Dvořák
Písek: Kafka - Kudrna, Jirků, Koutenský, F. Procházka, P. Procházka, Hřebíček - Ciboch, Gába, Mošovský, Jungbauer, Slavík, Sýbek, Novák, Vlk, Řehoř, Duchoň

V první třetině kvalifikačního zápasu se domácí dostávali do tempa hlavně v přesilových hrách. Jejich souhra ale vázla a střel bylo také po málu. A tak udeřili Písečtí, když po Mošovského přistrčení přesně zamířil Ondřej Gába. Dvě a půl minuty po něm se bekhendem prosadil navrátilec do sestavy po zranění Jan Sýbek. Domácí byli pod tlakem, ale i tak dokázali snížit, když zpoza branky zasunul puk po závaru v brankovišti kapitán Jakub Chochola. V závěru pak vrátil dvoubrankové vedení na písecké hokejky Jan Řehoř.

Ve druhém dějství viděly necelé dvě stovky diváků podobný obraz hry, jako v první třetině. Jihočeši v převaze, ale se smůlou na hokejkách, dobývali statickou obranu domácích. Mladý brankář Kostka se měl co ohánět. Ve 33. minutě zvyšoval na 4:1 Daniel Jungbauer, ale chvíli po tom se opět přesně trefil domácí Jakub Chochola. Klid na střídačku Písku vnesla povedená teč Davida Cibocha a když před koncem druhé části vymíchal domácího gólmana Daniel Jungbauer, zdálo se, že je rozhodnuto. A také tomu tak bylo. Do konce utkání už přihlížející žádnou branku neviděli. K radosti hloučku píseckých fanoušků si vezli hokejisté od Otavy domů slibnou výhru.

Roman Vlček, trenér Písku: „Byl to jeden z našich nejhorších zápasů v letošní sezóně. V první třetině jsme se snažili kombinovat všechno až do branky. Bylo tam málo střelby. Sice jsme si pořád udržovali náskok, ale hra se mi vůbec nelíbila. Nebylo to ono, někteří borci hráli na půl plynu. Soupeř byl zralý na deset gólů, ale koncovka nám vůbec nešla.“