I přes sympatický výkon starší dorostenci znovu padli

Ani v šestém kole NEON Extraligy staršího dorostu nedokázali písečtí hokejisté utnout svou sérii proher. V domácím prostředí vyzvali kolínské Kozly, s nimiž na rozdíl od předchozích utkání sehráli vskutku solidní zápas. Souboj dvou týmů usazených na chvostu tabulky však nakonec vyzněl lépe pro hosty, kteří o svém vítězství rozhodli až v závěrečném dějství. Soupeře svým výkonem potrápil především Joshua Waller, který se do podvědomí diváků zapsal hned dvěma povedenými góly.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 6. kolo, so 17.9.2016, Zimní stadion Písek
Kolín
3:4
1:2, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 5. Novák (Šebesta), 26. Waller (Hakl), 31. Waller – 6. Poul (Vasilev), 17. Gorás (Kronus), 44. Štěpánek (Kronus), 53. Zdeněk (Kronus, Gorás) Rozhodčí: Poskočil – Zíka, Flegl Vyloučení: 8:6 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 70 Střely na branku: 30:26 Průběh utkání: 1:2, 3:2, 3:4
Písek: Křepela (Špiler) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Chval, Lang, Stárek, Hora – Waller, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber
Kolín: Březina (Mašek) – Dubovči, Štěpánek, Zdeněk, Grauer, Dudycha, Sýkora, Nutil – Růžička, Gorás, Kronus, Rulc, Zheliznyak, Dytrych, Plíhal, Laube, Poul, Sajdl, Vasilev

Do svého v pořadí již šestého extraligového utkání vstoupili lépe domácí, kteří se zejména v úvodu první třetiny prezentovali aktivní hrou a rychlým přístupem k protihráčům. Jejich snahu zúročil v páté minutě Adam Novák, jenž načal střelecký účet svého týmu poté, co se jako první zorientoval ve zmatku vzniklém před Březinovou bránou. Hosté však s odpovědí příliš dlouho neváhali. O vyrovnání se záhy postaral Matěj Poul, když překonal Křepelu, který se nestihl včas přesunout. A ačkoliv si hráči IHC vytvořili řadu slibných příležitostí, byli to naopak Kolínští, kdo mohl v závěru první třetiny zásluhou Tomáše Goráse slavit podruhé.

O režírování druhé dvacetiminutovky se pro změnu postarali Písečtí. Jejím hlavním aktérem se stal Joshua Waller, který se především díky své rychlosti prosadil hned dvakrát. Nejprve byl marně stíhán hostujícími obránci po precizní přihrávce Hakla, později se ve vlastním oslabení vyřítil zcela sám vstříc gólmanovi Kozlů, kterého poměrně snadno překonal a zvýšil na 3:2.

Sobotní tajenku rozluštilo až třetí dějství. Kolín vrátil do hry před bránou vyčkávající Adam Štěpánek, jemuž zpoza písecké svatyně parádně přihrál Kronus. Další zásah hostů přidal kapitán David Zdeněk, který se tak definitivně podepsal pod výhru svého celku. Domácí hokejisté sice nehodili flintu do žita a urputně se pokoušeli o vyrovnání, branku jim to však nepřineslo a s kýženými třemi body se tudíž museli rozloučit i tentokrát.