V domácí odvetě starší dorost na Hradec nevyzrál

Na cenné tři body nedosáhli starší dorostenci ani v desátém kole NEON Extraligy. Na svém ledě přivítali rozjetý Hradec Králové, který aktuálně vévodí celé skupině. Hráči Mountfieldu měli sice pomalejší nástup do utkání, avšak to, co nestihli v jeho úvodu, bez větších potíží dohnali v jeho zbytku. Postupně do písecké sítě nasázeli celých jedenáct branek a zaslouženě si odvážejí radost z výhry s sebou na východ. Jediným domácím střelcem se stal Frederik Hakl, který tak svému týmu obstaral alespoň čestný zásah.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 10. kolo, so 1.10.2016, Zimní stadion Písek
Hradec Králové
1:11
0:4, 0:6, 1:1
Branky a nahrávky: 54. Hakl (Novák) – 14. Hašek (Pažourek), 14. Havelec (Kukla, Pažourek), 16. Jakubec (Mašín, Sklenář), 20. Maršík (Pažourek), 22. Hašek (Pažourek), 22. Muška (Sklenář), 26. Pažourek (Maršík), 29. Maršík (Pažourek, Hašek), 31. Mašín (Muška, Kukla), 35. Sklenář (Mašín, Matouš), 49. Síla (Pohl, Maršík) Rozhodčí: Nečas – Kreizer, Horažďovský Vyloučení: 5:8 Využití: 0:3 V oslabení: 0:1 Diváci: 85 Střely na branku: 16:59 Průběh utkání: 0:4, 0:10, 1:11
Písek: Kříž (Křepela) – Kopenec, Pokorný, L. Kukla, Chval, Lang, Stárek – Waller, Svoboda, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák, Šebesta, Stauber, Januška
Hradec Králové: Dvořák (Sajdl) – Muška, Martinec, Voňka, Pohl, Jonáš, Kynčl, M. Kukla – Šedivý, Sklenář, Mašín, Síla, Pažourek, Matouš, Havelec, Jakubec, Vaňát, Hašek, Maršík

První polovina úvodního dějství vzbudila v srdcích domácích fanoušků příjemnou naději, že jejich tým dnes nedá favorizovanému Hradci nic zadarmo. Drtivá většina přihlížejících byla totiž v důsledku předešlého debaklu smířená s tím, že Východočeši do zápasu opět nemilosrdně vlétnou, což se však nestalo. Hradečtí se i přes svou střeleckou převahu poněkud překvapivě dlouho trápili, čehož však domácí nebyli schopni využít. S počátečními rozpaky skoncoval až Jakub Hašek, který po dorážce Pažourkovy rány otevřel ve čtrnácté minutě skóre zápasu a zároveň odstartoval střelecký konkurz hostů. Na svého spoluhráče posléze rychle navázal Miroslav Havelec, po němž se prosadil i Tadeáš Jakubec. Ten Kříže překvapil přesnou střelou pod víko. O netradiční konec třetiny se postaral Václav Maršík, když svému týmu zpříjemnil odchod do šaten tím, že zvýšil na 0:4 pouhou jednu vteřinu před zazněním závěrečné sirény.

Ve druhé periodě se znovu hrálo zcela jasně pod taktovkou hostů, kteří i nadále udávali tón zápasu. Zlepšili pohyb, dobře napadali a svou hru povznesli na vysoký standard. Z gólu se radovali celkem šestkrát, což Jihočechy definitvně zlomilo. Nejprve se podruhé v utkání trefil Jakub Hašek, kterého zanedlouho napodobil i Jakub Muška, kvůli němuž se Kříž nadobro poroučel z brány ven. Nicméně o moc lépe si následně nepočínal ani jeho kolega Křepela. Již ve dvacáté páté minutě na něj bravůrně vyzrál Kryštof Pažourek, kterému domácí obránci dovolili pálit do odkryté klece. Osmý zásah náležel Václavu Maršíkovi, jemuž se podařilo využít soupeřova zaváhání. Navýšení pohodlného vedení hostujícího celku ještě vylepšili Patrik Mašín a Dominik Sklenář, po jehož trefě vypukly na domácí střídačce mnohé, dle sudího neoopodstatněné nevole, a tak se týmy odebraly do kabin za stavu 0:10.

Ačkoliv byla třetí třetina utkání z pohledu Hradeckých spíše formalitou, domácí se v jejím průběhu poměrně nadřeli. Ústřední postavou se stal rychlík Joshua Waller, který si vypracoval několik slibných příležitostí. Jedenáctý gól Mountfieldu byl připsán Matěji Sílovi, jenž potrestal provinění Píseckých. Ti se nakonec přeci jenom mohli radovat z čestného úspěchu, a to zásluhou Frederika Hakla.