V Kotlině starší dorostenci tvrdě narazili. O výsledku rozhodla již první třetina

Třiadvacáté kolo soutěže znamenalo pro písecké starší dorostence další krutou lekci. Ke čtvrtému vzájemnému utkání s hokejisty Havlíčkova Brodu zavítali jako tradičně do Kotliny, kde utrpěli vysokou porážku 10:0. Domácí mužstvo smetlo hostující celek již v první třetině, kdy sedmi přesnými zásahy prakticky rozhodlo o výsledku celého utkání. Ve zbytku klání už oba týmy pouze společně hledaly odpověď na ve vzduchu visící otázku, jak moc nemilosrdná prohra to pro Písecké ve finále vlastně bude.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 23. kolo, pá 18.11.2016, Zimní stadion Kotlina
Havl. Brod
10:0
7:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 2. L. Pokorný (Polák, Kohout), 4. L. Pokorný (Piskač, Kohout), 8. Křehlík (Donda), 10. Křehlík (TS), 11. L. Pokorný (Teplý), 12. Lachman (Teplý, Veverka), 13. Polák (Tecl, Piskač), 39. Piskač (Kyncl), 46. Kyncl (Pejchal, Tecl), 59. Teplý Rozhodčí: Suchý - Tasch, Špringl Vyloučení: 13:13 Využití: 1:0 V oslabení: 2:0 Diváci: 59 Střely na branku: 59:25 Průběh utkání: 7:0, 8:0, 10:0
Havl. Brod: Folvarský (Blažek) – Zvěřina, Pejchal, Polák, Horák, Rubner, Lachman "A", Adam, Teplý "C", J. Přibyl "A", Veverka,Tecl, Donda, Křehlík, Piskač, Kohout, L. Pokorný, Kyncl
Písek: Kříž (10. Buchta) – Kopenec, M. Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha – Waller, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, Novák "A", M. Přibyl, Šebesta "C", Stauber, Měchura

Spolu s další vysokou porážkou si starší dorostenci připsali i nejméně vydařenou první třetinu sezony, když v jejím průběhu postupně inkasovali hrozivých sedm branek. Hned v úvodu utkání darovali domácím výhodu přesilové hry, kterou nakonec ještě stačil využít Lukáš Pokorný. Ten se velice rychle prosadil i podruhé, neboť mu nikdo z Píseckých nevěnoval žádnou pozornost. Své vedení posléze navýšili Havlíčkobrodští ve vlastním oslabení, kdy se prosadil Tomáš Křehlík, po jehož trefě si hosté vyžádali oddechový čas. Autorem čtvrtého gólu se stal znovu Tomáš Křehlík, jenž po faulu Kukly proměnil trestné střílení, čímž definitivně vyhnal Kříže z klece ven. S jeho brankářským kolegou Buchtou si však Bruslaři rovněž nebrali žádné servítky, poněvadž ho v rychlém sledu nekompromisně pokořili rovnou třikrát. Hattrick nejprve zaznamenal Lukáš Pokorný, po němž se mezi střelce zapsal i Tomáš Lachman. Celou periodu pak svou střelou zápěstím uzavřel Daniel Polák.

Druhá dvacetiminutovka už nabídla podstatně vyrovnanější hru, během níž však hokejisté Havlíčkova Brodu stále neponechali nic náhodě a vývoj utkání měli i nadále pod kontrolou. Přestože si tentokrát s kotoučem konečně náležitě potykali i hostující hráči, žádnou branku přidat nedokázali. Hned z kraje prostředního dějství se do samostatného úniku dostal Lukáš Pokorný, jenže byl nedovoleně zastaven, pročež si i on mohl vyzkoušet trestné střílení. To bohužel pro své spoluhráče neproměnil. Následovala klidnější fáze hry, jež trvala zhruba do devětatřicáté minuty, kdy střelu Kyncla tečoval šikovně stojící Václav Piskač zvyšující na propastných 8:0.

Navzdory tomu, že třetí třetinu poznamenala četná vyloučení doprovázená mnohými šarvátkami, byli domácí fanoušci svědky ještě dvou branek, jež zaokrouhlily výsledek dnešního utkání. Jako první ovšem zahrozil písecký Waller, proti jehož bleskovému bekhendovému pokusu vytáhl Folvarský povedený zákrok. Devátý zásah Bruslařů obstaral Michal Kyncl, když za Buchtova záda pohotově zametl odražený kotouč. Výše zmíněný Waller se nad domácím gólmanem pokusil vyzrát i podruhé, naneštěstí pro hosty ale trefil pouze tyč. Svou snahou alespoň následně podnítil k akci kapitána Patrika Šebestu, jenž byl při svém útočném výpadu hákován, pročež měl možnost se proti strážci domácí brány rozjet zcela sám, nicméně ani on Folvarského nepřekonal. Závěr utkání patřil neodbytnému Michalu Teplému, který pečetil vítězství Havlíčkobrodských střelou do šibenice.