Mladší dorost neměl proti Budějovicím nárok

Mladší dorostenci změřili v rámci osmého mistrovského utkání síly s týmem Českých Budějovic. Hráči IHC se poměrně rychle dostali do vedení, o které však zanedlouho nekompromisně přišli. Hosté totiž sice začátek zápasu zaspali, avšak úderem dvanácté minuty nastartovali velkolepý obrat. Ještě do konce první dvacetiminutovky srovnali s Píseckými krok a poté již byla hra zcela v jejich režii. Postupně se trefili celkem čtrnáctkrát a naprosto jasně si zajistili zisk tří bodů.
Liga mladšího dorostu, 8. kolo, ne 16.10.2016, Zimní stadion Písek
Č. Budějovice B
3:14
3:4, 0:5, 0:5
Branky a nahrávky: 2. Andrle, 7. Brož (Kurfurst), 9. Januška (Šuhaj, Dub) – 5. Nevšímal (Pechlát), 12. Novotný (Nevšímal), 12. Hrubec, 17. Škvarek (Jasečko), 22. Škvarek, 25. Brousek, 29. Hrubec, 31. Pechlát (Novotný, Anderle), 32. Škvarek (Masopust), 41. Pechlát (Novotný), 45. Pechlát (Ryba), 47. Škvarek, 60. Nevšímal (Škvarek), 60. Melichar (Jasečko) Rozhodčí: Poskočil - Venclík, Mitáš Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 68 Průběh utkání: 3:4, 3:9, 3:14
Písek: Buchta (29. Špiler) – Brož, Keřka, Kroupa, Řezáč, Kacbunda, Smola, Kurfurst, Kajtman – Řehoř, Januška, Šuhaj, Andrle, Dub, Kouba, Lukeš, Smetana, Kovanda, Kříž
Č. Budějovice B: Kadlec – Melichar, Ryba, Anton, Jasečko, Endl – Pechlát, Nevšímal, Novotný, Anderle, Škvarek, Hrubec, Brousek, Masopust, Hanák

Domácí hráči si v průběhu první třetiny dokázali vytvořit vedení, o které však zanedlouho poměrně snadno přišli. A to i navzdory aktivitě, kterou se zejména v prvních deseti minutách utkání prezentovali. Již první písecká akce mohla skončit v síti, Januška však trefil pouze horní tyč Kadlecovy brány. Gól padl až z hole Filipa Andrleho, jemuž se podařilo vybojovat kotouč, dostat se před hostujícího gólmana a přesným zakončením otevřít skóre zápasu. Na situaci velice rychle reagoval Jan Nevšímal, jehož dorážka skončila v pravém horním rohu Buchtovy svatyně. Následovala přesilová hra domácích, o jejímž využití rozhodl Václav Brož svým prudkým nahozením od modré čáry. Dalším úspěšným střelcem byl František Januška, který po krásném pasu Šuhaje zvyšoval přesnou ránou bez přípravy na 3:1. Možnost potrestat soupeřovo provinění se zanedlouho naskytla i hostům. Dvanáctá minuta tak přinesla štěstí Matěji Novotnému, jedinému úspěšnému z mnoha dotěrných dorážejících. Třetí branku Budějovic přidal Matouš Hrubec, díky němuž bylo najednou srovnáno. Obrat poté dokonal Lukáš Škvarek, jenž zamíchal s kotoučem a umístil zakončení do Buchtova protipohybu.

Postupně se ukázalo, že závěr první dvacetiminutovky byl pouhou předzvěstí toho, co má přijít. Svůj pomalejší rozjezd si Českobudějovičtí v rámci druhého dějství jednoduše vykompenzovali. Najednou nebylo pochyb o tom, kdo na ledě dominuje. S pátou brankou hostů přispěchal Lukáš Škvarek, jenž se přihnal před Buchtu, kterého poměrně snadno přesvědčil o tom, jak šikovné má ruce. Hodně práce měl domácí gólman i nadále. Především ve dvacáté páté minutě vytáhl z rukávu několik dobrých zákroků, díky nimž i ve spolupráci s pravou tyčí zažehnal hodně soupeřových pokusů. Kotouč za brankovou čáru protlačil až neúnavný Jan Brousek, na kterého navázal kapitán Matouš Hrubec, jemuž se mimo jiné podařilo s konečnou platností vyhnat Buchtu z brány ven. Nicméně gólmanský kolega se snad ani nestihl pořádně rozkoukat a už kráčel ve stopách svého předchůdce. Nejprve ho z velkého střeleckého úhlu překonal Václav Pechlát, po němž se potřetí v utkání prosadil Lukáš Škvarek zvyšující na propastných 3:9.

Navzdory velké ztrátě zkoušeli bojovně naladění Písečtí dohnat veškeré resty a alespoň částečně napravit chyby, kterých se dosud dopustili. Jejich snaha však přicházela vniveč, neboť zatímco oni usilovali o co nejméně obdržených branek, soupeř měl v úmyslu docílit pravého opaku. Hosté tudíž vcelku rychle dosáhli na metu deseti gólů. Stalo se tak zásluhou Václava Pechláta, který po souhře s Novotným dopravil puk do odkryté části písecké brány. Ten samý hráč se zanedlouho prosadil i potřetí, když se odpoutal od domácí obrany a nezaváhal v koncovce. Rozjetý Lukáš Škvarek dokázal skórovat i po čtvrté, když si znovu pohrál se strážcem písecké brány. Třináctý zásah měl na svědomí Jan Nevšímal, jehož gól měl definitivně ukončit trápení hráčů ve žlutých dresech. To však mělo posléze ještě o poznání hořčejší příchuť, neboť těsně se zazněním závěrečné sirény zvýšili hosté na děsivých 3:14. Branka byla připsána Josefu Melicharovi, který uzavřel střelecký účet českobudějovických hokejistů.