Hokejový most Brno - Písek: Jihočeši s ”novým” koučem Řeháčkem vyválčili dva cenné body

Hokejisté Písku si z pondělního barážového střetnutí v Brně přivezli cenné dva body, a s nimi i pořádnou porci potřebného sebevědomí. Jedinou jejich strastí se znovu stala neefektivní koncovka, vinou které nenabralo zasloužené vítězství plnohodnotnou formu.

V den zápasu doputovala k fanouškům IHC Písek naprosto nečekaná zpráva. Do moravské metropole odjel s mužstvem staronový trenér Josef Řeháček, jenž nahradil dosavadního kouče Jindřicha Setikovského.

Do druhého barážového utkání by nucen písecký celek vyrukovat bez tří útočníků, kteří hráli o dva dny dříve proti Berounu (Strnad, Petruška, Sedláček). Jeho sestava tak byla následovná: Halmoši - Kužel, Drtil, Makovský, Kříž, Dvořák, Semrád – Polodna, Vaniš, Ferebauer - Heřman, Kučera, Marek – Kubeš, Vlček, Slavík

Úvodní desetiminutovka zastihla v podstatně lepším rozpoložení domácí tým, který využíval jednoduchou hru a řadu hostujících nepřesností k častému ohrožení písecké branky. Jen díky několika skvělým zákrokům Halmošiho udrželi hosté skóre střetnutí v bezbrankové podobě. Ve zbytku třetiny už měl výkon píseckého týmu vzestupnou tendenci, zmizela z něj nervozita, a také domácí gólman Novák čelil několika nebezpečným střelám. Do druhé třetiny se ovšem od hostujícího celku očekává výrazné zlepšení, jinak by ani tento barážový zápas nemusel zvládnout.

Obraz hry ve druhé třetině se oproti té předchozí změnil k nepoznání, skóre však zůstalo v nerozhodné podobě. Písečtí hokejisté od úvodních minut zatlačili soupeře do hluboké defenzivy a při hře pět na pět mu v podstatě vůbec nic nedovolili. Výjimkou se staly pouze dva brněnské pokusy o přečíslení, z nichž ale žádné výraznější nebezpečí nevytrysklo. Naopak brankář Techniky Novák měl práce nad hlavu, a jen jeho umění v kombinaci s hostujícím trápením v koncovce držely domácí celek v naději na bodový zisk. A jak už to tak v podobných situacích bývá, udeřilo naprosto nečekaně na druhé straně ledové plochy. V úvodu 35. minuty se dostal k nepřesné střele odražené od zadního mantinelu Brzobohatý a procedil kotouč přes klečícího Halmošiho za brankovou čáru – 1:0. Ani tento okamžik ale scénář druhé části nezměnil. Hostující tým si aktivní a mimořádně bojovnou hrou brzy vynutil přesilovku pěti proti třem a v čase 36:19 zbavil výtečného brankáře Nováka kouzla Kučera1:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky vyrukovala písecká družina se stejnými úmysly jako do té předchozí, ostří jejího snažení ovšem otupila vyloučení. V početní převaze Moravané přece jen vybředli z defenzívy a několikrát Halmošimu nebezpečně zatopili. Jihočeši ovšem nekapitulovali, a protože ani jejich slibné příležitosti se stavem zápasu nezahýbaly, přehloupl se zápas do prodloužení.

Po vcelku opatrném začátku v něm postihla celek od Otavy nepříjemnost v podobě vyloučení Kužela. Brněnským hráčům se tím otevřela reálná možnost vyválčit bonusový druhý bod, namísto toho ovšem prožili hořké zklamání – jen pár vteřin před závěrečnou sirénou posunul Drtil ve středním pásmu puk na Polodnu, ten nastartoval své turbo motory a vydařeným bekhendovým blafákem rozhodl o dvoubodové výhře svého mužstva.

Ohromné nadšení, která vytrysklo na písecké střídačce a později i v kabině je důkazem, že se tahle mladá parta bojovníků hodlá o záchranu první ligy ještě jaksepatří porvat.