Hokejový most Jihlava - Písek: Hosté z jihu Čech neměli proti Dukle nárok

Ani napotřetí se hokejistům Písku nepodařilo na hřišti soupeře uspět. Z jihlavy si soubor od Otavy odvezl vysokou porážku, která byla už třetí v řadě.
Písečtí nastoupili do utkání v tomto složení: Kantor (Halmoši) – Drtina, Kameš, Boháč, Kanov, Drtil, Růžička, Semrád, Makovský – Dalecký, Šperger, Obdržálek – Ferebauer, Vaniš, Slavík – Kučera, Marek, Polodna – Heřman, Vlček, Čurda.

Poprvé se v soutěžním utkání postavil mezi tyče českobudějovický Pavel Kantor. Po krátkém zranění zasáhl do boje útočník Jiří Ferebauer, hájit písecké barvy přijeli na Vysočinu kladenští obránci Jiří Drtina, Dan Růžička, Vladimír Kameš a útočník Petr Obdržálek.

Písecký tým jakoby použil scénář z nevydařeného domácího utkání proti Kadani. V polovině 2. minuty brankář Kantor poprvé kapituloval po Hodkově střele od modré čáry. Ve 13. minutě využil zmatků v písecké obraně Jeslínek a navýšil náskok svého týmu na dvě branky.

Ve zbytku úvodní části hry se na ledě odvíjela vcelku rovnocenná partie, a také Písečtí měli několik slibných možností ke skórování. Na výsledku se to neprojevilo a do druhé třetiny půjdou s dvoubrankovým mankem, stejně jako v pondělním utkání s Kadaní.
Zásahy brankářů v 1. třetině: Novotný 10, Kantor 7.

Hostujícímu týmu se sice nedá na jihlavském ledě upřít snaha, to je ale proti silovému jihlavskému celku málo. Domácí brankář Filip Novotný musel sice zasahovat častěji než jeho protějšek, i tento fakt ale vyznívá zcela do ztracena. Vyzrálejšímu a hokejovějšímu týmu Dukly posloužila k navýšení jeho náskoku další početní převaha, když se pak minutu a půl před koncem druhé části trefil další nechytatelnou střelou švihem Hodek, nabrat průběžný stav jednoznačnou podobu. K dovršení všeho zlého přišlo písecké mužstvo o svého nejproduktivnějšího hráče Jana Daleckého, pro kterého skončil zápas vinou zranění.

Útočník Marek Vaniš po druhé části hry řekl: „Znovu jsme inkasovali gól při soupeřově přesilovce, což nás samozřejmě zabrzdilo. Sami máme problémy dát branku. Sice se snažíme o střelbu, ale je to z naší strany hodně jalové.“
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Novotný 11, Kantor 9.

V poslední třetině se v hostující brance objevil Dominik Halmoši, který nahradil Kantora. Písek se zkraje třetiny dočkal čestného úspěchu, a to díky zásahu Radima Heřmana. Pak už se znovu ujala otěží jihlavská Dukla a výsledku vtiskla naprosto jednostrannou podobu. Povedené kombinace přinesly tři branky domácích téměř do przádné branky a zápas skončil přesvědčivým vítězstvím Jihlavy v poměru 7:1.
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Novotný 10 - Halmoši 8.