Hokejový most Most - Písek: Jihočeši vyválčili na severu nesmírně cenné tři body!

Dnes se písecký celek na úvod čtvrté čtvrtiny základní části představí v Mostě. Naše webové stránky budou jako vždy informovat své fanoušky po každé třetině prostřednictvím tradičního hokejového mostu o průběhu důležité bitvy.

Trenéři Setikovský a Kudrna poskládali pro zápas v Mostě tuto sestavu: Raszka - Ruprecht, Drtil, Kužel, Semrád, Makovský, Dvořák - Sedláček, Šperger, Kučera - Kubeš, Vlček, Ferebauer - Petruška, Vaniš, R. Heřman - Homolka, Marek.

Po úvodní dvacetiminutovce putuje ze severu Čech k Otavě velmi příjemná zpráva: hosté si po zásluze stihli vybudovat dvoubrankový náskok. Od zahajovací buly se písecký celek chopil otěží zápasu a Mostecké přehrával. Odměnou se mu stala 9. minuta hry, kdy třetí formace vyvinula tlak na Volkeho branku a na konci jejího povedeného střídání stál gól Vaniše - 0:1. Domácí tahali za kratší konec provazu ještě několik dalších minut, poté se však přece jen dostali do tempa a hra se vyrovnala. Z několika závarů a přesilové hry Mostu ale neuhodilo, i když při střele Gengela zazvonila tyč Raszkovy branky. Naopak v poslední minutě Severočeši chybovali v rozehrávce a krásná střela Petrušky znamenala navýšení píseckého náskoku - 0:2.

Do poslední třetiny půjdou obě mužstva za nerozhodného stavu. Písečtí hráči zaspali začátek prostředního dějství a už po půl minutě hry inkasovali z hole Jana Heřmana - 1:2. Tento okamžik mostecké hokejisty očividně nabudil, naopak Jihočeši znervózněli a výsledkem toho byla herní převaha Baníku. Zasloužený vyrovnávací zápis přibyl do střelecké listiny zápasu ve 29. minutě, kdy prošla za záda gólmana Raszky "neviditelná" střela Hory - 2:2. S příchodem druhé poloviny střetnutí přidali hosté na obrátkách a sami měli několik slibných možností ke třetímu přesnému zásahu. Toho se taiké nakonec dočkali. Po delší herní pauze zapříčiněné krvavým zraněním domácího veterána Hranáče se Písečtí dostali do přečíslení a ideální přihrávku Kubeše usměrnil za Volkeho záda Radim Heřman - 2:3. Mužstvu z jihu Čech ale nebylo souzeno, aby uhájil vedení až do zaznění druhé sirény. V přesilové hře Mostu vyslal kotouč do klubka hráčů před Raszkou Charousek a Kuběnova teč dostala znovu skóre do rovnovážné podoby - 3:3.

Jestliže si někdo myslel, že se bude hrát v poslední třetině za nerozhodného stavu defenzivně laděná partie, mýlil se. Ani jedno z mužstev sice žádnou útočnou přehlídku neplánovalo, v jejich hře se ale objevila řada chyb, a ty otevíraly prostor pro rychlé výpady a nečekaná ohrožení soupeřovy klece. Při takovém průběhu se nakonec usmála paní Štěstěna na hosty z Písku. Hostující Sedláček zatáhl puk do útočného pásma, objel branku a předložil kotouč Špergerovi, který vstřelil nakonec rozhodující branku - 3:4. V závěru sice dostali mostečtí hráči výhodu další přesilové hry a nejen v ní několikrát nebezpečně zahrozili, ale v těchto fázích hry Raszka svou branku uzavřel a držel domácí na uzdě. Pokračování dramatu nakonec odmítl při domácí power play písecký kapitán Kubeš, který trefil z obranného pásma opuštěnou mosteckou svatyni a zpečetil nesmírně cenný bodový zisk svého týmu - 3:5.