Hokejový most Olomouc - Písek: Jihočeši na Hané sahali po překvapení, to se ale nakonec nekonalo

Písečtí hokejisté se ve středu vypravili na dalekou cestu do Olomouce, aby změřili síly s rozjetým třetím týmem tabulky. Web IHC písek byl znovu při tom, aby svým fanouškům po tradičním mostě adresoval čerstvé informace z průběhu utkání.
Do zápasu na Hané vyrukovala písecká družina v tomto složení: Halmoši – Klement, Dvořák, Petráček, Drtil, Kříž, Semrád – Kubeš, M. Heřman, Sedláček – Strnad, Petruška, Marek – Ferebauer, Vlček, Polodna – Slavík, Kučera, R. Heřman.
Trenéři museli před utkáním na Hané řešit četné absence především v defenzívě. V sestavě tentokrát chyběla kompletní enkláva kladenských zadáků, a také Dominik Boháč s Jakubem Makovským. Poprvé v této sezoně tak naskočil do prvoligového zápasu Marcel Dvořák, jako sedmý bek pak je připraven do hry junior Libor Jirků. Brankáři Halmošimu kryje záda ještě mladší gólman extraligového staršího dorostu Marek Mazuch.

Olomouc v první třetině podle očekávání Jihočechy přehrávala a vytvořila si hned několik vyložených šancí. Z nich ovšem pohříchu vytěžila jen jediný gól - ve 13. minutě ho obstaral vítkovický mladík v olomouckém dresu Kuscera, který nečekanou střelou z úhlu trefil skulinku v levém horním rohu Halmošiho branky. Dalším výrazným příležitostem soupeře vystavil stopku výtečně chytající písecký gólman, jenž dokázal zlikvidovat i trestné střílení Ráce. V jednom případě zachránila hosty tyč. Také na druhé straně ledové plochy bylo ale při některých výpadech píseckého týmu rušno, a brankář Halász otevřel svou statistiku devíti úspěšnými zásahy.

Písecké mužstvo zůstává na ledě favorita ve hře o bodový zisk i po druhé třetině. Také v ní se sice ocitlo pod mohutným tlakem soupeře, ten se však prosadit nedokázal. Parádní práci zatím odvádí brankář Halmoši, a v některých případech i paní Štěstěna. Nutno ale dodat, že i na druhé straně visel ve dvou případech gól na vlásku. Hned v úvodních minutách druhého dějství tečoval Petráčkovu střelu nad branku nikým nepokrytý Martin Heřman. Tutovku měl později na hokejce také zkušený Kubeš (zaskakující v roli kapitána za zraněného Špergera), jenž postupoval sám na Halásze, úspěch v tomto souboji však slavil olomoucký gólman. Poslední třetinu odstartují písečtí hokejisté v početní převaze.

Do třetí části vstoupili Jihočeši nejlépe, jak mohli. Zbytek své přesilovky sice nevyužili, o pár minut později se však ujala přímočará akce kolem levého mantinelu a Kučera povedenou střelou z kruhu propálil Halásze - 1:1. V tu chvíli trvalý tlak Mory přece jen zeslábl a příkladně bojující Jihočeši směřovali utkání k nečekanému bodovému zisku. Na konci 53. minuty se ale dostavil krutý úder. Olomoučtí hokejisté dostali jako na zlatém podnose výhodu dvojnásobné početní převahy a po vyšachování písecké bránící trojice strhl kanonýr Pekr vedení zpět na jejich stranu. V čase 56:00 uklidnil domácí střídačku i diváky Diviš, který úspěšně dorazil Selingrovu střelu a zvýšil na 3:1. Písečtí přesto ještě dokázali zápas zdramatizovat, a to při přesilové hře zvýrazněné nasazením dalšího hráče namísto brankáře. Úspěšným zakončovatelem byl Petruška. V samém závěru pokračovala hra hostů bez brankáře, při které se znovu nastěhovali do útočného pásma, po sražené střele ale postupovali dva olomoučtí hráči na jednoho obránce a Kucharczyk stanovil střelou do prázdné klece konečný výsledek.