Jihočeši si po dvou letech zahrají play-off, ve čtvrtfinále narazí na Šumperk

Písecký tým se v sobotním souboji utká na ledě Draků. Bude to boj mezi Pískem, který do další fáze sezóny postoupil ze čtvrté příčky skupiny jih a lídrem východní skupiny. Do role papírového favorita je pasován Šumperk. Úvodní buly bude vhozeno již v 17 hod.

Píseckému áčku se z posledních pěti kol podařilo dvakrát vyhrát, kdy si poradili se svým tradičním soupeřem z Tábora 4:2 na svém ledě. Další výhru si připsali znovu na svém stadionu proti Medvědům, které porazili ve vyrovnaném zápase 5:4.

Třikrát žluto-modří zaznamenali porážku venku, nejdříve je porazil Hodonín 5:3. V dalším kole jeli na led David Servisu, který je přehrál 4:2. V posledním duelu základní části cestovali do Havlíčkova Brodu, který si připsal vítězství 7:1.

Do branky Písku nastoupí jako jednička pravděpodobně Hauser, který ze všech tří gólmanů má nejvíce odchytaných utkání.

Z obrany byl během celé sezóny nejvíce vidět kapitán Parýzek (7+23) a Hanus (5+14), u kterých se bude očekávat, že by mohli také přidat nějaký důležitý bod.

V útoku se Jihočeši mohou spolehnout na duo Sýbek (24+30) a Hučko (18+30). Z píseckého celku nenastoupí jen Matějka, který je na světové univerziádě.

Trenérem hokejistů z královského města je Karel Herr.

Šumperk má na svém kontě z posledních soubojů tři výhry. Na svém stadionu udolal Nový Jičín 5:4. V dalším klání na ně nestačil Pelhřimov 6:3. A Kopřivnice, která padla 9:1. Dvě prohry byly proti domácím Bobrům, kdy ve vyrovnaném boji padli hosté 4:3. V posledním zápase základní části nestačili Draci na domácí Hodonín 5:3.

Do svatyně Draků by měl jít Ondřej Haloda či Matěj Kristín.

Z obrany budou spoléhat nejvíce na Sedláka (16+22) a Drtila (8+16), kteří nasbírali nejvíce kanadských bodů.

V útočných řadách je jistota Plášek (15+23) a Vorobjev (15+18). V sestavě Draků nikdo není na marodce, měli by nastoupit v plné síle.

Trenérem Draků ze Šumperka je Josef Zavadil.

Oba celky během letošního ročníku na sebe narazily dvakrát.

V 8. kole na svém stadionu vyhrál zaslouženě Písek 2:1, kdy za domácí se prosadil Jabůrek. A ve vlastním oslabení dal vítěznou trefu kapitán Parýzek. Hosté snížili zásluhou Vorobjeva. Velký podíl na výhře proti silnému týmu měl Hauser, který předvedl skvělé zákroky.

Odveta přišla v 28. kole, kdy Draci převálcovali hostující družstvo 9:2. Za Šumperk se prosadil dvakrát Ďurač. Po jednom gólu přidali Martin Haloda, Drtil, Králík, Pokorný, Plášek, Ostřanský, Vachutka. Hosté se prosadili jen dvakrát a to po střelách Sýbka a Hučka.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy