Úspěšní nájezdníci Hučko a Bílek věděli, co na gólmana vymyslí. Písek si zahraje o postup!

O skvělé páteční bitvě ve čtvrtfinále play-off proti Šumperku už toho bylo napsáno mnoho. Neuvěřitelné vzepětí sil píseckého manšaftu přineslo ovoce a druhé vyrovnání série proti favorizovaným Drakům, kteří neberou nic jiného, než postup. A Písek na ně vyrukoval s nečekaně tuhým odporem. Páteční výhru 3:2 vybojovali Jihočeši až v nájezdech, kde se trefili za domácí Jan Sýbek, Petr Hučko a Dominik Bílek. Právě dva posledně jmenovaní se podělili o své dojmy z utkání.

„Říkali jsme si, že musíme jít střídání po střídání. Z těchto dílčích věcí vznikne vítězství. Naštěstí se nám to povedlo," řekl po zápase Petr Hučko.

Bek Dominik Bílek si v této sérii prožil zajímavý minipříběh. Ve druhém utkání na píseckém ledě dostal osobní trest, který v součtu s tresty z nedávné minulosti znamenal jednozápasovou stopku.

I když věděl, že v dalším utkání na Moravě nenastoupí, vydal se tam skoro přes celou republiku po vlastní ose a připojil se k týmu jako obratný kustod a "nosič vody". Musel však strávit hodně nepříjemnou porážku 6:0, která ho možná motivovala k velkému výkonu ve čtvrtém utkání v Písku. „Máme mladý tým i s juniory. Ten tým chce, je na nás vidět bojovnost. Padáme hlavou do střel a makáme… Takhle se prostě hraje play-off," říká obránce, který přišel před sezónou stejně jako Petr Hučko v pozici posily.

Písečáci doma v pátek dvakrát vedli díky brankám Martina Koupala a Jana Polaty, ale Draci dvakrát vyrovnali. Ve třetí třetině domácí dlouho drželi příznivý stav, ale pár minut před koncem zmrazila zimní stadion u Otavy druhá vyrovnávací branka. „Začali nás tlačit a jedna ta střela jim tam propadla. Ale říkali jsme si, že jedeme dál," popisuje atmosféru na střídačce Petr Hučko.

Ten pak jel vůbec první nájezd dovednostní soutěže, který s přehledem proměnil střelou mezi betony. „Já jsem to měl rozhodnuté dopředu. Vždycky si prohlédnut gólmana už při rozbruslení. Hrajeme jen na tři lajny a věděl jsem, že prodloužení pro nás bude těžké. Trochu jsem doufal, že to dotáhneme do nájezdů," tvrdí Petr Hučko.

„Na trénincích hrajeme pořád soutěž o největšího dřeváka. Máme šikovné hráče. Myslím, že nás uklidnilo, když dal Petr Hučko hned z prvního nájezdu gól. Já jsem ani netušil, že pojedu i já. Dostal jsem ale možnost a věděl jsem, co udělám. Tohle jezdím pořád a skoro nic jiného neumím," směje se Dominik Bílek, jehož trefa v páté sérii vynesla Písku sladkou výhru. Gólmana Halodu překonal bekhendovým blafákem a zakončením mezi betony.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy