Junioři vstoupili do soutěže bez problémů

Od Kolína, nováčka juniorské ligy, se hodně čekalo. Neznámý tým provázela pověst kvalitního celku, a když se v sedmé minutě úvodního utkání nového ročníku hosté ujali vedení na píseckém ledě, mohlo se zdát, že tomu tak skutečně bude. Mladíci IHC se však brzy zahřáli na provozní teplotu, do přestávky skóre otočili, a po druhé třetině už bylo jasné, kdo je na hřišti pán. Kozli si nakonec odvezli osmigólový příděl, o který se největší měrou zasloužil s bilancí 2+2 Stanislav Pešta, nejproduktivnější hráč týmu v přípravě. Svůj první bod v prvním soutěžním zápase v Česku zaznamenal asistencí na úvodní branku i lotyšský bek Andis Cirulis.
Liga juniorů , 1. kolo, ne 24.9.2006, Zimní stadion Písek
Kolín
8:2
2:1, 4:0, 2:1
Branky: 9. Pešta (Gába, Cirulis), 18. Bican (Margeta), 23. Pešta (Gába), 25. Petele (Pešta, Fořt), 28. Fořt z tr. střílení, 38. Kouba (Jankovský, Bican), 54. Margeta (Bican), 56. Gába (Pešta) – 7. Honzl (Jan Morkes), 43. Petr Morkes (Vondar, Drobný) Vyloučení: 11:10, navíc Cirulis, Margeta (oba 10 minut), Fořt (5 + do konce) – Honzl, Voříšek (oba 5 + do konce) Využití: 3:0
Písek: Čunát – Jankovský, Slepička, Švácha, Koloušek, Petele, Cirulis – Stropnický, Ingriš, Šimoník – Kouba, Margeta, Bican – Fořt, Pešta, Gába – od 41. navíc Silbernágl, Kurz
Kolín: Muzika (41. Kolínský) – Voříšek, Pýcha, Mejzr, Löffelmann, Štěpán Kunášek, Jan Morkes, Dudek, Erban, Kubát, Honzl, Honz, Mráz, Josef Kunášek, Vondar, Petr Morkes, Procházka, Drobný, Volf, Benovský
Zápas začal bez výrazných šancí, o první rozruch se kromě pár vyloučených postaral až kolínský Honzl, který těžil z nedůsledné rozehrávky domácích a uspěl přesnou střelou z mezikruží. Z vedení se ale hosté netěšili příliš dlouho. Už za dvě minuty se totiž vyfaulovali do třech a po Peteleho odražené střele se k puku dostal Cirulis, který skělým obloučkem našel u pravé tyče Gábu. Ten vyšperkoval akci posunutím na opačnou stranu Peštovi, na něhož zbyla příjemná povinnost v podobě doklepnutí za záda dezorientovaného brankáře. Během následujících minut si hosté ještě dokázali vytvořit nějaké ty dobré střelecké pozice, dokonce si taktéž vynutili i dvojnásobnou přesilovku, jenže nic nevyužili ve svůj prospěch, a tak mohl Margetovu přihrávku poslat z úhlu za Muzikova záda Bican a otočit tak vývoj skóre.

Do druhé části nastupovali žlutomodří s výhodou jednoho muže v poli, díky níž se dostali opět do tempa, a sotva se vyloučený Kunášek vrátil na led, jen sledoval, jak důrazný Gába obírá za bránou jeho spoluhráče a nabízí Peštovi skvělou palebnou pozici, kterou domácí střelec s radostí využívá trefou nad lapačku. Hosté jako by najednou polevili a soustředili se spíše na sbírání trestných minut než na hokejové dovednosti. Proto mohl v přesilovce čtyř na tři napřáhnout obránce Petele a přes bránící chumel propálit Muziku počtvrté. Ještě než se hrací doba přehoupla do druhé poloviny, byl unikající rychlík Fořt nevybíravě zastaven Pýchou a sudí nařídil trestné střílení, k němuž se postavil sám poškozený. Vypadalo to, že Jiří Fořt jedinečnou šanci zahodí, ovšem jeho zdánlivě ledabylá střela zápěstím zapadla přesně do horního růžku klece a Písek vedl 5:1. Jen tak z dobrého rozmaru zanedlouho doputoval puk před brankoviště ke Koubovi a forvard, jehož devizou je hlavně důsledná obrana, nadvakrát procpal pod chrániči kolínského brankáře šestý úspěch svého mužstva. Krátce před přestávkou se ještě stačili zajímavě servat Fořt s Honzlem, a kdyby je čároví rozhodčí nechali dokončit jejich souboj, mohla být k vidění zajímavá boxerská etuda. Takhle se jen oba sokové sebrali a šli se vykoupat, zápas pro ně skončil.

A o moc nepřišli. Poslední třetina se totiž dohrával jen z povinnosti. Na jejím začátku sice ještě hostující Petr Morkes zakončil své kroužení v útočném pásmu šikovnou ranou, kvůli níž se Marek Čunát nechtěl moc ohýbat, jenže k jeho údivu mu proplula přesně mezi lapačkou a betonem. Na nějaké dramatizování ale nebyla vůle a to ani na jedné straně. A aby se Kozli moc necukali, zasadili jim Písečtí ještě dva knokauty. Nejprve se po desetiminutovém trestu vrátil na led Margeta a hned šikovně obral o puk naivně rozehrávajícího beka hostí. Domácí hračička hned naslepo přistrčil kolegovi Bicanovi. Ten sice ještě v momentě přihrávky nedržel v rukou hokejku, kterou ztratil v předchozím souboji, ale dokázal si ji rychle srovnat do bojové pozice a jen tak mimochodem vrátit kotouč Margetovi, který bez větších komplikací zneuctil náhradního gólmana Kolínských s příhodným jménem Kolínský. Brankový účet pak uzavřel rychlou a nečekanou střelou hned po vhazování Ondřej Gába.

Jan Rybáček, trenér IHC Písek: „Jsem moc rád, že jsme první zápas zvládli a vyhráli, navíc docela velkým brankovým rozdílem. Povzbudí nás to do dalších bojů, první utkání je vždycky složitější. Trošku mě mrzí že v obranné činnosti to stále není ono. Měl jsem k tomu výhrady minulý rok a mám je neustále. Myslím, že kdybychom dnes hráli s kvalitnějším soupeřem, ta naše okénka by dokázal potrestat. Na tom musíme i nadále pracovat, abychom byli dobří. Malinko rozmrzelý jsem také z množství vyloučených hráčů. Některé fauly tam byly a byli jsme vyloučení v pořádku, v některých případech mám ale obavu, jestli budeme za chvíli moct strčit do soupeře, abychom nešli ven. Je to ale takový trend a musíme si s tím nějak poradit. Tak jako tak jsme byli vylučovaní často a to je špatně, tak to nemůže být. Útočná činnost se mi ale dnes líbila, dali jsme i řadu pěkných gólů. Teď se musíme pořádně připravit na Tábor, který chceme také porazit.“