Juniorka ukázala, co všechno si lze zkomplikovat

První třetina 3:0, hotovo za půl hodinky, poměr vyloučení dvě ku třem a hlavně jednoznačný projev domácích, kteří hrstku bojovníků z Prahy nepustili skoro k ničemu. Tak vypadalo zpočátku utkání juniorů s Kobrou. Jenže po první přestávce se z obou šaten vyhrnula úplně jiná mužstva, a zatímco domácí byli dosavadním průběhem uspokojeni, hostům jejich lehkovážnost darovala zajímavou zápletku. K tomu se přidala kopice trestů a dvojnásobných přesilovek a také postupem času čtyři góly za zády Marka Čunáta. Pět minut před koncem určovalo skóre poměr 5:4 a vůbec nebylo jasné, jestli Písek vůbec uhájí výhru. Až když v samém závěru vsítil Jakub Šimoník svůj první gól v sezóně, bylo rozhodnuto o dělbě bodů. V dresu IHC se znovu činili i Bican s Margetou, kteří dohromady nastřádali sedm kanadských bodů.
Liga juniorů , 4. kolo, pá 6.10.2006, Zimní stadion Písek
Kobra Praha
6:4
3:0, 1:2, 2:2
Branky: 10. Kouba (Šimoník, Bican), 10. Margeta (Bican), 15. Fořt (Gába, Pešta), 30. Margeta (Bican), 42. Bican (Margeta), 59. Šimoník (Fořt, Koloušek) – 32. Knotek (Wurm), 40. Knotek (Rouček), 44. Knotek (Tománek), 54. Dvořáček (Malý) Rozhodčí: Ondřej - Jindra, Knor Vyloučení: 13:12, navíc Tománek (KOB) 10 minut OT Využití: 2:3
Písek: Čunát – Jankovský, Slepička, Švácha, Koloušek, Klas, Cirulis – Stropnický, Ingriš, Šimoník – Kouba, Margeta, Bican – Fořt, Pešta, Gába – Silbernágl, Kurz
Kobra Praha: Křivánek – Frühauf, Dvořáček, Pechar, Růžička, Šikal, Malý, Kiribuchi, Knotek, Skála, Bajgar, Wurm, Tománek, Rouček, Krch, Lecjaks
Písečtí začali zápas naprosto suverénně a spršku nevyužitých šancí zdárně utnul po devíti minutách Pavel Kouba. Šimoník si vybruslil od levého mantinelu, zmátl obránce a po jeho zakončení, které ještě Křivánek zastavil, úspěšně doráželo jmenované křídlo. Hned v dalším střídání si ve středním pásmu Margeta pohrál s celou bránící formací, položil se do zakončení bekhendem a našel mezírku ve výstroji hostujícího brankáře. Úspěšnou pasáž IHC korunoval třetí útok skvěle sehranou rotací v útočném pásmu, z níž vykrystalizovala rána Pešty, následná teč Gáby a gólové doklepnutí v podání Jiřího Fořta. Do přestávky ještě stačil stoprocentní pozici zazdít kapitán Písku Stropnický, který po jednoduše a účelně vyřešeném přečíslení volil přihrávku na Ingriše namísto vlastního zakončení, které by jistojistě skončilo čtvrtým kouskem na účtě domácích.

A po odpočinku v šatnách se na ploše začaly dít věci. Najednou se hrálo téměř pravidelně ve třech, či alespoň ve čtyřech na té či oné straně a plynulost hry se ztrácela do nedohledna. Marek Čunát, který si během úvodní dvacetiminutovky mohl klidně skočit na párek, se musel vyznamenat - to když domácí obraně pláchl Knotek - což úspěšně zvládl a zanedlouho se spolu s kolegy radoval z dalšího úspěchu na druhé straně hřiště. Bican proletěl do pásma Pražanů a intuitivně poslal puk před bránu, kde tušil Margetu. Šikovný centr tam skutečně byl, a bez rozmyslu zametl přihrávku do sítě. Když pak krátce po polovině hrací doby dotloukli trestuhodně nepokrytí hráči Kobry (posledním byl aktivní Knotek) kotouč za bezmocného Čunáta, zdálo se, že se nejedná o nic jiného, než pokažené čisté konto. To však nebyla pravda. Během následných početních nevýhod si písecký gólman zachytal více než dost a chvílemi mu od dalšího inkasování pomohlo i štěstí. A aby se nenudil ani Křivánek, obral z trestné se vracející Pešta na modré naivně váhajícího Frühaufa a nabídl tak dobrou pozici Margetovi, jehož pokus si však brankář Středočechů pohlídal. V další z řady přesilovek pět na tři pak Knotek využil špatného pokusu o vyhození z domácí strany ke snížení.

Na začátku poslední části po spolupráci s parťákem Margetou zaznamenal pátý úspěch svého týmu Bican, ovšem zanedlouho Cirulis ukázkově namazal soupeři, Knotek se prohnal přes Klase a ač hákován, z pádu završil hattrick. Odpovědět mohli brzy nejprve Ingriš - který ale po skvělém Šimoníkově přistrčení trefil v samostatném nájezdu horní tyč – a Margeta, jehož do neúspěšně zakončeného úniku chytře vyslal dalekonosnou kolmicí Švácha. Ve čtyřiapadesáté minutě hosté stáhli přesilovkovým golfákem obránce Dvořáčka na rozdíl jediného gólu a rázem byl k vidění hokej nahoru – dolů, kdy každý úspěšný moment mohl rozhodnout. Kdo by to byl po první třetině tušil…

Nadějím hostů učinil přítrž až jeden z nejzkušenějších borců ve žlutomodrém, Jakub Šimoník. Fořt jej našel rozjetého na pravém mantinelu, dvacetiletý forvard se natlačil před obránce a blafák do bekhendu protlačil pod Křivánkem za brankovou čáru. A konec…

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jediné pozitivum dnes je, že jsme vyhráli. Jinak jsem absolutně nespokojený s výkonem všech hráčů. Od brankáře přes obránce až po útočníky. Jsme nezodpovědní, ledabylí lajdáci a takováhle hra nemá obdoby. Už si na to stěžuji dlouhou dobu, ale stále jsme neukáznění, necháváme se vylučovat, nehrajeme to, co chci, abychom hráli. Pokavaď si hráči tohle neuvědomí, budou muset nastat změny v týmu, takhle nejde dál hrát.“