Junioři opět rozdávali chudým

Minulý týden prohráli junioři s posledními Popovicemi, kterým tak dovolili odpoutat se ode dna tabulky, v neděli přišla vydřená výhra nad Příbramí. Tentokrát dorazily do Písku Klatovy, tedy mužstvo mezi tím klesnuvší taktéž na desáté místo. Hosté se uvedli prakticky okamžitě – českobudějovickou posilu Klestila v brance IHC překonali už po sedmatřiceti sekundách. Dvěma brankami pak otočil skóre obránce Pavel Jankovský, do šaten se ale po úvodní divoké třetině šlo za stavu 3:3. V sedmé minutě poslední části navázal na dalšího dvougólového střelce Šimoníka Kouba a Písek vedl už 5:3. Klatovští ale i tentokrát dokázali srovnat a podpořeni velmi dobrým výkonem střídajícího brankáře Baara, který vynuloval domácí střelce, ukořistili bod.
Liga juniorů , 8. kolo, pá 20.10.2006, Zimní stadion Písek
Klatovy
5:5
3:3, 1:0, 1:2
Branky: 2. Jankovský (Silbernágl), 9. Jankovský (Švácha, Šimoník), 17. Šimoník, 23. Šimoník (Jankovský, Švácha), 47. Kouba (Margeta) – 1. Benedikt (Babka), 12. Křížek M. (Křížek D.), 15. Kuban (Heřmánek), 54. Švec (Křížek M.), 56. Křížek M. (Švec) Rozhodčí: Souček – Deim, Urban Vyloučení: 7:10 Využití: 2:1
Písek: Klestil – Jankovský, Slepička, Švácha, Cirulis, Koloušek, Klas – Silbernágl, Ingriš, Šimoník – Kouba, Margeta, Bican – Fořt, Bíza, Gába – Pešta, Kurz
Klatovy: Rückl (23. Baar) – Plánička, Kafka, Křížek D., Švec, Jonák, Perkat, Benedikt, Ceperko, Vranješ, Kuban, Heřmánek, Křížek M., Průcha, Vondryska, Babka
Jak již bylo zmíněno, posila z Českých Budějovic Tomáš Klestil si ani nestačil uvědomit, jaké to je stát v písecké brance, a už se otáčel za svá záda pro puk, směřující z hole Jiřího Benedikta přímo pod horní tyčku. Ovšem přesně za minutu si hostující Švec sotva stačil sednout na trestnou a už se zase zvedal. Za Rücklova záda totiž prošel lehký pokus Pavla Jankvského, zkoušejícího štěstí hned po vhazovaní v útočném pásmu. V 8. minutě pak po ráně další posily – tentokrát staronové tváře Jana Bízy – doráželi Gába s Fořtem. Ti sice nevytěžili gól, dvě minuty pro klatovského obránce ale pomohly k tomu, aby Švácha našel před bránu si sjíždějícího Jankovského, který následně našel mezírku v postoji brankáře hostí.

Následně si vzali slovo opět hráči Klatov. Nejdříve vyrovnal v přesilovce Michalel Křížek, tečující ránu dalšího Křížka – obránce Davida. K obratu pomohla bíločerveným chyba Klestila, jenž sice zastavil z úhlu zakončujícího Kubana, před jeho dorážkou se ale ve snaze o zefektivnění předchozího zákroku v podstatě uhnul. Nerozhodné skóre zajistil do přestávky Píseckým Jakub Šimoník, který vystihl hostujícící rozehrávku a v úniku dokázal svůj švih umístit přesně.

Stejný hokejista obstaral i opětovné převážení pomyslných vah na domácí stranu, a to krátce po první změně stran. Jankovský ve vidině hattricku zblízka střílel a Šimoník stál přesně tam, odkud mohl vyražený kotouč vrátit do sítě. Nejistého Rückla poté nahradil Jaroslav Baar a najednou nastaly domácím problémy. Ti neměli starosti s vytvářením šancí, nebylo je však kudy procpat do brány. Jediným, komu se to podařilo, se stal krátce před polovinou poslední části Pavel Kouba, jemuž před brankoviště přistrčil puk aktivní Margeta a levé křídlo nejúdernější formace juniorky bez váhání propasírovalo svou střelu skrze chrániče klatovského brankáře.

Hosté však nesložili zbraně. Naopak - vykopali válečnou sekeru a za svou aktivitu byli odměněni. Poprvé ve čtyřiapadesáté minutě, kdy po drtivém a dlouhém tlaku, když v píseckém brankovišti už ležela snad polovina osazenstva ledové plochy včetně Klestila, vygolfil od modré čáry Švec. Chytře dorážející Michael Křížek si o minutu později připsal druhý gól v zápase a zajistil svému týmu remízu. Na dělbě bodů už nic nezměnila ani poslední minuta, v níž přesilovkou oplývající hráči Písku nedokázali vyjádřit svůj nápor. Šimoník ve čtyřistaprocentní pozici minul odkrytou klec, Bicanovi se zase do cesty postavila připravená Baarova lapačka.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Zase prožívám obrovské zklamání. Minulý týden prohrajeme s posledním, tentokrát vedeme pět tři a necháme si to zremízovat. Nebráníme, nevycházíme z obrany, hráči nejsou zodpovědní, nehrají dobře obrannou činnost a z toho všechno pramení. Kvalitní mužstvo by si totiž náskok pět tři nemělo nechat utéct. My si holt asi musíme říct, že kvalitní nejsme, protože nedokážeme přehrát týmy ze dna tabulky. Říkám to pořád, ale pokud si tohle neuvědomíme – a my si to, zdá se, pořád neuvědomujeme - tak já asi budu muset slevit z vidiny toho, že budeme hrát nahoře. Tahle hra k tomu nevede. Hráče neustále nabádáme k zodpovědné hře dozadu, jenže oni to prostě nedělají, neobsazují hráče před bránou, dělají hrozné individuální chyby, čímž se dostáváme pod tlak. V našem pásmu hrajeme špatně. Chyby hledám i u sebe, přemýšlím, co zlepšit, ale zatím nic není dobře.“