Junioři jsou k neudržení!

Na to, že se v neděli vpodvečer hrála v Písku liga juniorů, byl k vidění hodně zajímavý a pohledný hokej. Přijely Letňany, které se spolu s IHC, Táborem a Kolínem přetahují o vedení v tabulce. Domácí se mohou pyšnit nejlepší obranou v lize (z osmnácti utkání 46 inkasovaných gólů), navíc za poslední čtyři kola pustil Tomáš Klestil za svá záda pouhé čtyři puky. Triumf – osmý v řadě - nad letos silnými Letci se však nerodil lehce. Do té doby lepšímu Písku zajistil vedení až ve třinácté minutě Fořt. V polovině zápasu se trefil Bican a stav 2:0 vydržel až do minuty padesáté. Tehdy se hostům podařilo snížit a zdálo se, že závěr ještě bude vypjatý. V rozmezí 24 (!) vteřin však postupně Pešta, Kouba a Bíza nasázeli tři góly a bylo rozhodnuto. Trenér Rybáček byl po zápase viditelně spokojený, k čemuž přispěly - mimo jiné - pouhé čtyři dvouminutové tresty jeho svěřenců.
Liga juniorů , 18. kolo, ne 3.12.2006, Zimní stadion Písek
Letňany
5:1
1:0, 1:0, 3:1
Branky: 13. Fořt (Bíza), 31. Bican (Bíza, Mazanec), 56. Pešta (Bezouška), 56. Kouba (Margeta, Bican), 57. Bíza (Gába) - 51. Pokorný (Manhart) Rozhodčí: Poskočil - Šátava, Pešek Vyloučení: 4:10, navíc Kouba (P) a Hejl (L) 10 inut OT Využití: 1:0
Písek: Klestil - Švácha, Bezouška, Jankovský, Mazanec, Petele, Cirulis, Koloušek - Kouba, Margeta, Bican - Šimoník, Růžička, Gába - Fořt, Pešta, Bíza
Letňany: Koreš - Pražan, Packo, Fábera, Hofmeister, Hejl, Pokorný, Štěpán, Doskočil, Březina, Nestrašil, Nedvěd, Loutecký, Manhart, Zolman, Božilov, Uldrich, Žaba, Antoš
Žlutomodří už od úvodního vhazování ukazovali, v jaké pohodě se momentálně nacházejí. Nejenže své soupeře nepouštěli do šancí, sami ale drželi hostujícího brankáře Koreše v permanenci. Jeho kouzlo prolomil až druhý nejlepší střelec týmu Jiří Fořt, který si našel vyražený pokus Bízy a uklidil jej do prázdné brány. Dlouho se pak skóre neměnilo, i když příležitostí k tomu bylo – hlavně na domácí straně – dostatek. Prosadil se až skvěle umístěnou ranou Bican, který si z pravého křídla stáhl kotouč na střed a přesně trefil levý horní roh klece.

Kdyby utkání skončilo 2:0, nikdo by se nemohl divit. Jedenapadesátá minuta a teč Pokorného, která změnila směr nahození od modré čáry přímo mezi Klestilovy betony, však odstartovala závěrečný brankostroj. Písečtí nechali Letce chvíli žít v naději, že se jim povede vyrovnat, a pak udeřili…
55:43 – Pešta si v přesilovce na modré čáře narazí s Bezouškou, aby následně od pravého mantinelu překvapil Koreše dokonale mířeným golfákem.
55:52 – Hned po vhazování se domácí první formace dostává do útočného pásma a z podobného místa, odkud před několika okamžiky skóroval Pešta, rýsuje Margeta pas k protilehlé tyčce na najíždějícího Koubu. To nejde nedat.
56:07 – Situaci dvou na jednoho řeší dvojice mladíků Gába - Bíza jednoduše a účelně – přesná přihrávka a rychlé zakončení. Výsledek, ještě před minutou nejistý, tak dostává konečnou a dosti jednoznačnou podobu.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jsem rád, že jsme vyhráli a že nám ta série úspěšně pokračuje. Musím říct, že dnes poprvně od začátku mého působení u týmu jsme hráli zodpovědně dozadu tak, jak bych si to představoval. Nehráli jsme to sice celý zápas, v určitých fázích to ale bylo sehrané velmi dobře a já jsem poprvé lehce spokojen. Naše sebevědomí je hodně nahoře, od čehož se odvíjí výsledky. Hlavně hrajeme poctivě a já si toho moc vážím.“