Boleslav přejela juniory

Že Písečtí s juniorkou ambiciózního klubu nejspíš prohrají, se možná čekalo. Ovšem že dostanou sedmičku, to by si asi nikdo před utkáním netroufl vyslovit. A ani obraz hry pátečního střetnutí tomu nenapovídal. Jenže když někomu nasypete čtyři góly za šest minut, to se to pak hraje. Přesně to se povedlo hostům v první třetině. Miroslav Holec sice krátce před polovinou stáhl náskok soupeře a vyjádřil tak pasáž zápasu, která nevyzněla pro Šperlův výběr tak špatně. Hosté však díky nesporné individuální kvalitě svých hráčů, jenž převyšovala domácí tým, v klidu odskočili až na konečný rozdíl. Boleslav nebyla o tolik lepší, ale vyhrála zkrátka bez problémů a zaslouženě.
Liga juniorů , baráž, pá 16.3.2007, Zimní stadion Písek
Mladá Boleslav
1:7
0:4, 1:1, 0:2
Branky: 28. Holec (Fořt, Ondrejec) - 7. L. Tondr (Bříška, Gajovský), 10. Chamrád (Dulovec, Hertl), 12. Gajovský (Bříška, L. Tondr), 13. Hertl (Chochola), 38. Loskot (Chamrád), 49. Chamrád (Jaroměřský, M. Tondr), 57. Hloušek (Hodaň, Potivný) Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda Vyloučení: 7:13, navíc Růžička 10 + 20 minut OT Využití: 0:2
Písek: Lukeš - Bezouška, Švácha, Petele, Cirulis, Jankovský, Ondrejec, Koloušek - Kica, Růžička (6. Ingriš), Holec - Kouba, Šimoník, Bican - Fořt, Pešta, Gába
Mladá Boleslav: Hrubý - Kumstát, M. Tondr, Maršík, Sem, Bílek, Všetečka, Jaroměřský, L. Tondr, Gajovský, Bříška, Mizera, Chamrád, Loskot, Hertl, Chochola, DulovecProtivný, Hloušek, Hodaň
První událostí utkání bylo vyloučení centra domácí první formace Tomáše Růžičky do konce zápasu už po pěti minutách a deseti vteřinách. Důrazný hromotluk si příliš neužil spolupráci s křídly z A týmu Kicou a Holcem, neboť okomentoval rozhodnutí extraligového sudího Jebavého, který vyloučil za tvrdý atak Bicana. Po jednom napomenutí šel Růžička nekompromisně do sprchy.

Demontáž píseckého celku, co se týče skóre, pak započal už v sedmé minutě Lukáš Tondr, když zakončil do prázdné klece rychlou a účelnou souhru v přesilovce pět na tři. Zanedlouho se po levém křídle protlačil Dulovec a nabídl snadnou úlohu nedostatečně pokrytému Chamrádovi. Když potom Lukeše zblízka překonal starý známý Nikola Gajovský a nad rameno domácího gólmana se z úhlu trefil Hertl, začínal se zápas příliš brzy zvrtávat v nepříjemnou exhibici. Co na tom, že i Martin Hrubý v brance Boleslavi musel řešit pár ošemetných situací. Skóre mluvilo ve třinácté minutě jasně – 0:4.

Stejný stav vydržel i do přestávky, po níž se žlutomodří přece jen osmělili a soupeře do vážnějších možností nepouštěli. Sami naopak párkrát zahrozili. Až se k pravé tyči trefil Holec. Inkasovaná branka ovšem jako by zase probudila Mladoboleslavské. Do konce druhého dějství ze vzduchu dorážející Loskot opět zvýšil na čtyřbrankový rozdíl a v závěrečné dvacetiminutovce ještě Chamrád s Hlouškem bez větších problémů triumf svých barev zvýraznili.

Miroslav Šperl, trenér Písku: „Zápas to nebyl špatný, mě osobně se hokej jako takový líbil. Hrálo se v nasazení a tvrdě. Sedm jedna z mého pohledu vývoji neodpovídá, rozhodně jsme nebyli o tolik horší. Boleslav využila své perfektní přesilovky a už v první tetině rozhodla. Jsem ale spokojený, že jsme ani za stavu čtyři nula nic nesložili jako se to stalo v Kadani, ale bojovali jsme dál. Celý dnešní výsledek vyplynul z našich hloupých faulů, které třeba uděláme za brankou soupeře, a pak také z individuálních chyb v naší třetině. Ve hře jeden na jednoho byli Boleslavští jasně lepší, tam někteří naši hráči zkrátka nebyli schopní je udržet.“

Luděk Bukač, trenér Mladé Boleslavi: „Myslím si, že Písek dneska nehrál špatný zápas. Rozhodující bylo, že jsme v první třetině dali čtyři rychlé góly. Pak jsme se snažili víceméně kontrolovat vývoj utkání. S výsledkem jsme spokojení, vše bylo v pořádku. Teď jen doufáme, že Písek třeba v dalším domácím zápase porazí Kadaň.“