Klášterci stačily dvě povedené minuty k těsné výhře

Že už juniorům o nic nejde? Možná. Přesto, ačkoliv už ztratili možnost postoupit, předvedli proti společnému týmu Klášterce a Kadaně obdivuhodný výkon. Nadupané mužstvo hostí s řadou výrazných individualit se chvílemi nestačilo divit, co s nimi v celkově velmi pěkném a rychlém utkání předváděla nadšeně bojující žlutomodře oděná parta. A nebýt nešťastného nástupu do prostřední části, kdy během dvou minut lovil jinak skvělý Myslivec třikrát puk ze sítě, mohl být výsledek ještě zajímavější. Na odpověď na bleskové otočení z 1:0 na 1:3 měli domácí polovinu zápasu, přesto se jim podařilo jen jedinkrát skórovat. Stanislav Pešta stanovil konečné skóre už ve dvaatřicáté minutě. Pro srovnání, první vzájemné klání vyhráli Klášterečtí 11:2.
Liga juniorů , baráž, ne 18.3.2007, Zimní stadion Písek
Klášterec nad Ohří
2:3
1:0, 1:3, 0:0
Branky: 5. Bican (Šimoník, Petele), 32. Pešta (Gába, Ondrejec) - 24. Hrdlička (Paul), 26. Freiberg (Stehlík), 26. Kadlec (Chotaš) Rozhodčí: Ondřej - Fiala, Flégl Vyloučení: 7:8, navíc Kouba - Vrtek, oba 10 minut Využití: 0:0
Písek: Myslivec – Jankovský, Ondrejec, Švácha, Bezouška, Petele, Cirulis, Koloušek – Kouba, Šimoník, Bican – Kica, Ingriš, Holec – Fořt, Pešta, Gába - Silbernágl
Klášterec nad Ohří: Tichý - Palubjak, Hartman, Kalečík, Koblitz, Chotaš, Loučka, Malinovič, Paul, Kaldec, Mikšovský, Vrtek, Kýhos, Karpenský, Toman, Freiberg, Stehlík, Hrdlička, Kašpárek
Do zápasu nastoupili lépe domácí. Klášterečtí asi ani netušili, že jim může dělat potíže soupeř, jehož na svém ledě vyprovodili tvrdým debaklem. Jenže dělal. V páté minutě, sotva vypršel trest kláštereckého Paula, vymyslel Petele šikovnou kolmici napříč osou hřiště na Šimoníka. Tomu se povedlo protlačit skrze beky sebe i kotouč, který brankář Tichý nepokryl a z druhé vlny dojíždějící Jakub Bican jej napálil pod horní tyčku.

Za okamžik trefil v oslabení ujíždějící Holec tyčku a první třetina vyrovnaného hokeje tak skončila těsným vedením Písku. To neodolalo až uragánu, jaký si na několik minut po příchodu z kabin přichystali hosté…
23:12. Faulovaný Paul prostrkuje kotouč na rozjetého Hrdličku. Jeho dokonalá rána končí v protějším růžku Myslivcovy klece.
25:09. Nájezd Stehlíka s Freibergem na Kolouška končí nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem – přihrávka a úspěšná střela bez přípravy.
25:22. Okamžitě po vhazování se skrze obranu protahuje Martin Kadlec a čistým průstřelem násobí vedení svého celku.

Dalším šancím už zabránil sebevědomě působící Myslivec nebo také nezištná štěstěna, která si u domácí branky zřídila své pracoviště. Každopádně, ještě dalších šest minut se domácí vozili na kolotoči kláštereckých přihrávek a rotací a za svojí modrou čáru se podívali jen tehdy, když jeli po zakázaném uvolnění vystřídat.

Zčistajasna, uprostřed drtivého tlaku hostí, se ale k puku dostal Pešta, obhodil si beka a pln síly vyrazil na zteč. Rozhodil protihráče, Ondrejec udržel pásmo a Gábův pokus pak sám Stanislav Pešta dorazil do brány. Písek ještě měl o co bojovat.

Ovšem přesto, že se až do posledních vteřin hrálo na obou stranách útočně, domácí hráli dvakrát přesilovku pět na tři a jejich touha po úspěchu vygradovala při závěrečné power play, nepadl už ani jeden gól. Klášterec slaví, neboť se díky remíze Tábora s Boleslaví dostal do čela kvalifikace, Písečtí zasluhují potlesk.

Ohlasy po zápase

Jakub Šimoník, útočník Písku: „Myslím si, že tenhle zápas byl na koukání velmi dobrý. Jen škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce nebo alespoň na remízu. Všechno rozhodl výpadek ve druhé třetině, kdy jsme dostali celkem laciné góly. Bojovali jsme všichni, na našem výkonu jsem neviděl nic špatného. Oni spíše měli štěstí. My jsme si alespoň po těch debaklech potvrdili, že máme na to, hrát vyrovnané utkání i proti takovým hráčům, jací jsou v Klášterci. Věřím, že v pátek jsme schopní Tábor přejet.“

Miroslav Šperl, trenér Písku: „Z naší strany to bylo zatím nejlepší utkání. Už při rozbruslení na mě soupeř působil dojmem, že si myslí, že je všechno jasné. I proto jsme po klukách chtěli, aby na ně vlítli a zkusili je potrápit. To se povedlo, akorát jsme se možná po první třetině až moc uchlácholili. Začátek druhé třetiny pak rozhodl o všem, když jsme dostali tři rychlé branky. Oklepali jsme se z toho a Kadaň musela o vítězství bojovat až do konce. Kluci si za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Byl to hokej na opravdu dobré úrovni. Nechybělo nasazení ani tvrdost. Také nás hodně podržel Jakub Myslivec v bráně. Jen škoda, že se nám nedaří využívat přesilovky. Soupeři mají hráče, kteří to dokážou, kdežto my z přesilových her nevytěžíme nic.“