Už je to jasné, juniorka skončí poslední…

Ani v posledním zápase sezóny na vlastním ledě si junioři nenapravili reputaci z nepodařené kvalifikace o extraligu a v nic neřešícím utkání jakoby jen tak mimochodem podlehli Táboru. Celý průběh se nesl ve znamení nevyužívání velkých příležitostí, a to především na domácí straně. A zatímco hostům napadalo za Myslivcova záda téměř vše, žlutomodří mohli jezdit sami na bránu a ne a ne něco s výsledkem udělat. Na úvodní šťastnou trefu Žižky odpověděl brzy Ondřej Gába, nejlepší střelec IHC v nadstavbě, ovšem čtyři inkasované góly v dalším průběhu srazily Písecké do kolen. Nedělní závěrečné střetnutí v Mladé Boleslavi už pro Jihočechy neznamená vůbec nic, snad by jen teoreticky mohli smazat nelichotivou nulu a svém bodovém kontě.
Liga juniorů , baráž, pá 23.3.2007, Zimní stadion Písek
Tábor
1:5
1:1, 0:1, 0:3
Branky: 18. Gába (Cirulis) – 15. Žižka (Karpíšek), 24. Sladký (Růžička, Samec), 46. Hraňo (Karpíšek), 55. Pechánek (Karpíšek), 58. Hraňo (Žižka, Hák) Rozhodčí: Nečas – Beneš Štofa Vyloučení: 3:4, navíc Maryška 10 minut Využití: 1:2
Písek: Myslivec – Ondrejec, Jankovský, Petele, Cirulis, Koloušek – Šimoník, Růžička, Bican - Fořt, Pešta, Gába – Silbernágl, Ingriš, Kurz
Tábor: Pipek – Kratochvíl, Pechánek, Pecl, Toul, Růžička, Hák, Holánek, Maryška, Hraňo, Sladký, Žižka, Slepička, Samec, Kolomý, Karpíšek, Heršálek

Miroslav Šperl, trenér Písku: „Zápas, v němž v podstatě o nic nešlo. Byl hraný férově, nebyly tam žádné zbytečně tvrdé zákroky. Byl to vyrovnaný na šance i celkovým obrazem, ale pro nás skončil až příliš krutým výsledkem. Nedokázali jsme využívat přečíslení ani samostatné nájezdy, kdežto Táboru to vycházelo perfektně. Ve třetí třetině jsme udělali chyby v obraně, které pramenily z toho, že jsme při snaze vyrovnat otevřeli hru.“