Písek byl s Klatovskými hotov za pět minut

Klatovy Písek může. V zápasech se soupeřem ze západních Čech si totiž obvykle otvírá střelnici, často se však jedná pouze o střetnutí přátelská. Nyní se ale Písečtí pořádně vytáhli i v zápase o body, výsledkem 6 : 0 hosty deklasovali. O výhře se rozhodlo již v úvodních minutách, na trefy Karla Mošovského a Radka Hovory Klatovy nijak nereagovaly. Daly tak domácím příležitost zlepšit si statistiky, z čistého konta se raduje gólman Kubiš. Tím hlavním jsou však určitě další tři body do tabulky.
2.liga ČR, 15. kolo, so 15.11.2008, Zimní stadion Písek
Klatovy
6:0
2:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 2. Mošovský (Martinka), 5. Hovora (Bláha), 27. Vondřich (Bláha), 39. Slavík (Hovora), 48. Hovora (Bláha, Slavík), 58. Novotný (Ježek).
Rozhodčí: Poskočil - Frodl, Nepomucký.
Vyloučení: 6:2.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 485.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Procházka P., Bílek, Procházka F., Míka, Bláha, Ježek, Pitel, Hovora, Slavík, Mošovský, Vondřich, Novák, Bican, Novotný, Nikodém
Klatovy: Jež - Švík, Kepl, Turhobr, Hochman, Horejš, Geltner, Setikovský, Kořínek, Holý, Mainer, Straka, Klaus, Hobl, Kreuzman, Holub, Maxa, Dorňák, Dvořák
Hned počátek utkání se začal v rychlém tempu. Domácí ovšem nenechali nic náhodě a ve druhé minutě se povedenou střelou trefil Karel Mošovský, který si po zranění připisuje tento týden již druhý gólový zářez - 1:0. Ani v dalších minutách nedali modrožlutí brankáři Ježovi vydechnout. V páté minutě se píseckému kapitánu Bláhovi podařilo vyšachovat obranu a ideálně nahrát Radku Hovorovi, který zvýšil pomocí střely k levé tyčce Ježovy branky - 2:0. Hosté se ovšem nedali zahanbit a v deváté minutě se do vážnější šance dostal Kořínek, ale Filip Kubiš v brance mu nedal nejmenší šanci. Následovalo několik dalších šancí, z nichž za zmínku rozhodně stojí samostatná Hovorova akce, kterou ovšem hostující brankář zcela pokryl. Do konce třetiny jsme se dočkali čtyř přesilových her - jedna písecká a tři klatovské. Ani jedna však nebyla proměněna.

I druhá třetina odstartovala velmi svižně. Hosté se snažili zkorigovat nepříznivý vývoj a několikrát ohrozili domácího gólmana, ale bez úspěchu. Skóre druhé dvacetiminutovky otevřel až v sedmadvacáté minutě Jiří Vondřich, který dorazil puk do odkryté brány - 3:0. Do devětatřicáté minuty se střídaly šance na obou stranách. Na nudu si rozhodně nemohl stěžovat Kubiš, více se ale zapotil hostující Jež, na něhož mířilo více střel. Ve výše zmíněné devětatřicáté minutě se dorážkou trefil Josef Slavík - 4:0.

Poslední část zápasu odstartovali aktivněji hosté, ale Kubiš pečlivě hlídal svou klec. Také domácí nelenili a předvedli dvě pěkné akce. V osmačtyřicáté minutě se opětovně trefil Radek Hovora, kterému prospěla spolupráce s Milanem Bláhou, jenž mu na tento gól nahrával - 5:0. I přes laxně vypadající konec zápasu diváky v osmapadesáté minutě překvapili spoluprácí Ježek a Novotný, který zvyšoval na konečných 6:0.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Mám radost, že jsme utkání zvládli. Všechno to vycházelo z branky, kde skvěle zachytal Filip Kubiš. Hráči hráli velmi zodpovědně a obětavě. Sice jsme výsledkově přehráli soupeře, ale bylo v některých fázích vidět, že Klatovy mají sílu a dovedou se do šancí dostávat. My ale všechno dobře odbránili a poctivým výkonem si zasloužili vyhrát. Všem hráčům bych chtěl poděkovat.“

Komentář utkání Pavla Čubana, trenéra Klatov: „Písek si zasloužil vyhrát, gratuluju mu ke třem bodům, byl lepší ve všech směrech. My jsme to utkání prostě nezvládli, v první třetině jsme dostali dva góly, neobsadili jsme dobře hráče a potom už bylo těžké něco s výsledkem udělat. Písek víc chtěl, byl důraznější. My abychom hru zjednodušili, když se nám nedaří, tak si to ještě komplikujeme a takhle to potom dopadá.“
Ve vašem kádru na střídavé starty využíváte z Plzně expísecký talent Jana Kováře, jak jste s jeho službami spokojeni? „Jan Kovář, když přijede, tak je vždy platným hráčem, za čtyři utkání za nás vstřelil tři góly. Je to znát, když v týmu je. Jakou může mít budoucnost? Je to o štěstí, jestli nepřijde zranění, když se mu bude dál dařit… My v Klatovech ale nemůžeme spoléhat na to, že přijede jeden hráč a vyhraje nám zápas, musíme hrát jako tým a dnes se nám to moc nedařilo. Písek byl prostě lepší.“