Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     23.08.2009       Kateřina Kofroňová, Vojtěch Kofroň

Písek nedal Klatovům šanci


Nedělní přípravný zápas v Klatovech se Píseckým opravdu vydařil - vezou si domů vysokou výhru 9:2. Ač první branku vstřelil soupeř a na okamžik se tak mohlo zdát, že se ujme nadvlády nad zápasem, hráči hájící modrožluté barvy je po dvou minutách vyvedli z omylu. Jednou z nejvýraznějších postav utkání byl junior Zdeněk Javůrek, který se na vítězství podílel hned dvěma góly a jednou asistencí.
přípr., neděle 23.8.2009
(1:4, 1:2, 0:3)

Komentář

První třetina se začla ve značně pomalejším rytmu než předchozí utkání s rakouským soupeřem. Ve čtvrté minutě ovšem zápas nabral na obrátkách, když domácí Kocman překvapivě prostřelil gólmana Pipka - 1:0. Písečtí ovšem na odezvu nenechali dlouho čekat, v šesté minutě se trefil Zdeněk Javůrek, který si u A-týmu odbýval svou premiéru - 1:1. Klatovští za nerozhodného stavu ovšem nechtěli nic vzdát, hráli aktivní hokej a jednou ohrozili píseckého brankáře nebezpečnou střelou z oleje. Pipek ovšem zareagoval pohotově a střelu betonem vyrazil. Poté domácí znejistěli, jejich přechod přes útočnou modrou čáru byl značně překombinovaný a zbytečně složitý. Možná i proto se lépe dařilo hráčům od řeky Otavy, kteří se po většinu třetiny pohybovali v obranném pásmu domácího celku. Výsledkem této převahy byly hned tři branky. První obstaral v deváté minutě kapitán Milan Bláha, který se trefil po nahrávce mladého Zdeňka Javůrka - 1:2. Na další gólovou situaci se nemuselo dlouho čekat. Po pouhých sedmačtyřiceti vteřinách se modrožlutým vyplatila perfektní souhra zkušeného Tomáše Květoně a bojovníka Petra Šulčíka, když Květoň neomylně poslal Šulčíkovi puk, který ho zavezl do Ježova brankoviště - 1:3. Do konce třetiny ztvrdili Písečtí svou převahu v devatenácté minutě, když se prosadil mladý útok Bican, Gába - 1:4.

Do druhé části nastoupil soupeř navzdory nepříznivému skóre velmi aktivně. V šestadvacaté minutě opět poslali puk za brankovou čáru hostí. Po přesné přihrávce Kepla se trefil domácí Roman Kuželík - 2:4. V této chvíli ještě nikdo netušil, že je to poslední gól klatovských. Ovšem písecké gól domácích nerozhodil. v osmatřicáté minutě se s rozvahou sobě vlastní trefil Radek Hovora - 2:5. Za necelou minutu ho následoval Rudolf Suchánek mladší, který využil souhru Šulčíka s Květoněm v prospěch modrožlutých - 2:6. Za necelou minutu herního času to byl Richard Kepl, který neunesl výraznou převahu hostujícího celku a napadl beka Pavla Procházku, který se ovšem k bitce nenechal dlouho přemlouvat a domácího obránce za jeho provokování spravedlivě potrestal. Vysloužil si tím ovšem vyloučení do konce utkání.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky hosté již domácí ke gólové situaci nepustili. Tři minuty po hvizdu oznamujícím počátek poslední části se naopak trefil zkušený útočník píseckého celku Karel Mošovský - 2:7. Pouhé dvě minuty po něm sebejistě vsítil branku obránce Robert Procházka. Nutno podotknout, že na tomto gólu si připsal svou čtvrtou asistenci v zápase kanonýr Květoň - 2:8. V devětačtyřicáté minutě dostali Západočeši šanci svou prohru zmírnit při přesilovce pět na tři. Ovšem tato možnost zůstala nevyužita. V šestapadesáté minutě se před brankou hostujícího celku utvořil menší závar. Gólman Pipek ovšem nepropustil jedinou střelu Klatovských. V osmapadesáté minutě ztvrdili Písečtí své vítězství druhým gólem Javůrka - 2:9.

Ohlasy trenérů

Rudolf Suchánek, trenér IHC Komterm: "Utkání bylo vydařené. Sice jsme inkasovali první gól, ale do konce třetiny jsme soupeři nastříleli čtyři, takže jsme zápas hned v úvodu dostali pod kontrolu. S výkonem hráčů jsem spokojen, i obrana doznala jistých pokroků. Doufám, že se nám bude dařit i nadále."