Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     27.10.2010       Petr Dejnožka a Petr Košatka

Chrudimská mise končí neuspěšně, Písek se vrací s prázdnou

V důležitém utkání s chrudimským týmem Písek neuspěl. Středeční zápas příliš mnoho branek nepřinesl a dva zásahy stačily domácím k plnohodnotné výhře. Nováček si tak na další body počká minimálně do soboty, kdy se v repríze loňských kvalifikačních bojů utká doma s Litoměřicemi.
13.kolo, středa 27.10.2010, 18:00
(1:0, 1:0, 0:0)

Komentář

V chrudimském dresu se dnes poprvé objevil extraligový bek Jan Kolář a od začátku bylo vidět, že zde máme, ač mladého, tak zkušeného beka. A právě on byl u první chrudimské branky. V rohu kluziště Kolář zamíchal s pukem a s obrovským přehledem poslal milimetrovou přihrávku na Michala Klejnu, který se s pukem nemazlil a přesně zavěsil za bezmocného Šimona Hrubce - 1:0.

Domácí hokejisté byli i po zbytek první třetiny o mnoho lepším celkem, ale další branky se jim už přidat nepodařilo. I když, někdy k tomu nebylo daleko, zvlášť když kapitán Lukáš Král v 15. minutě odmítl prázdnou branku Písku.

Druhá dvacetiminutovka začala aktivitou Komtermu, hlavně hráče, který je v Písku na měsíčním hostování ze Znojma. Je jím Karel Plášek, který několikrát zaměstnával chrudimskou obranu a hlavně skvěle chytajícího Filipa Landsmana. Naopak branku vstřelili opět domácí.

I přesto, že byl na trestnou lavici poslán "za keci" Robert Kousal, který obdržel osobní desetiminutový trest, se Chrudimští zastavit nedokázali. A v oslabení právě domácí čtyřka udeřila. Opět Jan Kolář vybojoval kotouč a ihned přesně vyslal Jana Šedu do samostatného nájezdu. Tohoto chrudimského útočníka ale vychytal Hrubec. Jenže akci ještě neodzvonilo. Šeda se za brankou dostal ještě k puku a předložil ho před branku na úplně volného Jana Semoráda, který se nemohl mýlit - 2:0.

Ale i dozadu museli domácí naplno makat. Když už Landsman nestačil, pomohl Drtina. Mluvím o akci, která následovala ihned po druhém gólu Chrudimi. Steskal se dostal k puku na kruzích a do jeho střely velice obětavě po hlavě skočil Marek Drtina, který tím zabránil jistému snížení.

Ve třetí periodě se již pochopitelně domácí do žádného bezhlavého útoku nehnali a spíše si hlídali dvoubrankové vedení. Písečtí se v útoku trápili a branku nedali. Velká čest patří hlavně Filipu Landsmanovi, který vychytal všech 19 střel soupeře. Chrudimští tedy porazili v klíčovém utkání Písek 2:0 a dotáhli se na něj na rozdíl dvou bodů.

Ohlasy trenérů

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Pro nás to byl nejúžasnější zápas této sezóny, protože pokud bychom prohráli, tak začnu přemýšlet, co budu dělat. Musím klukům poděkovat, tyto zápasy o všechno se vyhrávají nejtěsnějším rozdílem s minimem branek. Výborně zachytal Landsman, hodně nám pomohl Jan Kolář z Pardubic. V těch zápasech před tím nám chyběli ti zkušení beci, což se dnes ukázalo. Zodpovědný výkon, ale ze začátku druhé třetiny nás Písek přehrával a měli jsme velké štěstí, že ten zápas neotočil. Doufám, že to kluky nastartuje, a že se odrazíme k lepším výsledkům. Budeme samozřejmě bojovat, abychom byli co nejvýše.

Miroslav Krupka, asistent trenéra IHC Komterm Písek: My jsme dostali velmi laciného prvního góla, úvodní třetinu byli domácí lepší. V kabině jsme si to vyříkali, chvílemi jsme byli i aktivnějším celkem, ale bohužel bez gólu se vyhrát nedá. Dnes nám výborně zachytal Šimon Hrubec, všichni se snažili, jenže my nemáme v týmu tahouna, který by to vzal na sebe a tu branku dal.


×
Dnes v 19:00 | Muži
IHC Písek
HC David Servis České Budějovice