Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     18.12.2010       Petr Košatka

Souboj nováčků vynesl body domácím

Sobotní zápas už ze strany Písku nebyl tak vydařený jako ten středeční. Na první dvě trefy Litoměřických ještě Jihočeši uměli odpovědět, na tři slepené branky v závěru druhé části však nikoliv. Dobře rozehraný zápas Litoměřičtí dotáhli do vítězného konce a Písek tak zůstáva i nadále poslední.
29.kolo, sobota 18.12.2010, 17:00, Kalich Arena
(1:1, 4:1, 0:1)

Komentář

První třetina nabídla divákům v Kalich Areně střídání poněkud nevýraznějších pasáží s okamžiky, při kterých bylo před brankou zejména píseckého Hrubce pořádně horko. Také domácí brankář Volke se však nejednou musel ohánět. Starosti mu přidělával hlavně Červený, se kterým se letos tváří v tvář utkal již při působění mladého útočníka v dresu Tábora. V 5. minutě předvedl kličkovanou v útočném pásmu Slavík, ale po jeho střele z otočky se dostali k puku Litoměřičtí. Heinisch zavelel k protiútoku, který také v polovině 6. minuty sám zakončil. Po několika dorážkách před píseckou brankou dorazil puk za již bezmocného Hrubce a Litoměřičtí šli do vedení. Ve zbytku prvního dějství měli více šancí domácí, i když ojediněle zahrozili také Jihočeši. Vedení domácího mužstva vydrželo jen do 19. minuty. Na trestné zrovna seděl útočník Litoměřic Hašek, když od modré vypálil Martin Výborný a tečovaný kotouč zapadl do Volkeho branky. Skóre se mohlo do přestávky změnit ještě jednou, ale dobrou práci Slížka z brankou nezúročil Petr Horčička, který z prostoru před Hrubcem nastřelil jen rameno hostujícího brankáře. Do kabin tak oba týmy odcházely za vyrovnaného stavu 1:1.

Do prostředního dějství vlétli aktivněji Litoměřičtí a ve stejném duchu odehráli i celou dvacetiminutovku. Skóre 4:1 v jejich prospěch je naprosto jasným důkazem. Jako první se po dvou nepovedených akcích Slížka zapsal mezi střelce druhé třetiny Petr Horčička v čase 21:51. Krátce poté byl vyloučen Tůma a domácí opět tlačili. Hrubec v tu chvíli ale ještě držel naděje Jihočechů. Ve 29. minutě bylo znovu vyrovnáno. Vráblík po obrovském závaru protlačil puk do sítě a hosté byli chvíli na koni. Na kolena je však srazily tři slepené branky v rozmezí jedné minuty a osmačtyřiceti sekund. Po gólech znovunalezených střelců domácích se druhé dějství jen dohrálo, i když se ze strany Písku dost přiostřilo. Doležal, Martinka a Rod se ale postarali o vedení Litoměřic 5:2 a ani dva ostré zákroky na Haška a Přeučila jim už náledu do druhé přestávky nepokazily.

Závěrečná dvacetiminutovka se již pouze dohrávala, i když stále byly k vidění střelecké příležitosti na obou stranách. Snaha domácích ale byla naprosto zřejmá, udržet Jihočechy co nejdále od Volkeho. Písečtí působili poněkud odevzdaně po většinu posledního dějství, ale i tak dokázali ještě alespoň jednou skórovat. V 58. minutě stanovil konečný výsledek Ferebauer a Jihočeši se pokusili o alespoň náznak tlaku. Zápas, který rozhodla pasáž z přelomu utkání, kdy se prosadili dosud trápící se střelci Stadionu, tedy skončil výsledkem 5:3. Tři body za výhru tedy zůstávají v Kalich Areně.

Míka David – asistent trenéra IHC Písek

Dnešní zápas se mi nehodnotí dobře. Věděli jsme, že se vlastně hraje o šest bodů. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a celý zápas jsme pouze dotahovali vedení domácích. Za stavu 5:2 již bylo o utkání rozhodnuto.

Tvrzník Daniel – trenér HC Stadion Litoměřice

Pro nás to byl hodně důležitý zápas a jsme rád, že jsme ho takto zvládli. Ani si nepamatuji, kdy jsme naposledy vstřelili pět branek. Myslím si, že posledních pět nebo šest zápasů jsme sehráli dobrých a dnes jsme tento výkon korunovali ziskem tří bodů.