Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     26.01.2011       Petr Košatka

Proti Kadani Písek opět bodoval

Písečtí hokejisté vyhráli třetí zápas ze čtyřech posledních. Tentokrát si svěřenci trenéra Aloise Chlustiny poradili na vlastním ledě s Kadaní v poměru 3:1. Výhru domácích režírovali především dva muži. Prvním z nich byl Michal Dragoun, který zaznamenal dvě přesně trefy a ke třem bodům dopomohl také branář Marek Mazanec, který nestačil pouze na jedinou trefu soupeře.
40.kolo, středa 26.1.2011, 18:00
(2:0, 0:0, 1:1)

Komentář

Zápas mezi Pískem a Kadaní přinesl mimo jiné také souboj bratří Mazanců. V písecké brance se představil Plzní propůjčený Marek a v defenzivě hostující Kadaně urostlý Martin. Aktivněji vstoupili do utkání domácí hráči a ve třetí minutě naservíroval Bauer dobrou přihrávku Polodnovi před branku, druhý jmenovaný ale ve slibné pozici puk promáchnul.

První zásah v utkání zaznamenali domácí při vlastní přesilovce. Střela Jiřího Kudrny ztečoval jeden z hostujících obránců a odražený kotouč uklidil David Všetečka k pravé tyčce Závorkovy branky. Hosté se snažili o okamžitou odpověď a nutno dodat, že v následné přesilovce nebylo k vyrovnání daleko, brankář Marek Mazanec ale hostujícím pokusům čelil úspěšně.

Nedáš – dostaneš. Ostřílené pravidlo se potvrdilo na začátku patnácté minuty, kdy Písečtí podruhé využili početní výhodu. Pěkně sehraná přesilovková akce putovala po ose Fadrný - Pšurný – Michal Dragoun a když se křížně přihrávaný puk postavil na hůl třetího jmenovaného, útočník Písku kus černé gumy nasměroval ranou bez přípravy k pravé tyči.

Hosté se nechtěli s dvoubrankovým mankem smířit. Alespoň jejich nástup do druhé třetiny podle toho vypadal. V prvních vteřinách prostřední části střílel zblízka Seman a Písecké zachránil reflexivní zákrok betonem v podání sebejistě působícího Mazance. Tlak Kadaně gradoval a Sikora o pár vteřin později ranou bez přípravy orazítkoval pravou tyč branky modrožlutých.

Písek vleče s dobře chytajícím Mazancem nápor ustál. Následně dokonce mohl navýšit náskok domácích Polodna, na Závorku si ale zblízka nepřišel a skóre i nadále zůstávalo stejné.

Další změny stavu nastaly až v závěrečném dějství. Puk za záda brankáře Mazance dorazil po nenápadné akci Tomáš Horna a snížil na 2:1. Písečtí mohli velmi rychle zareagovat, Dragoun číhající u pravé tyče ale mířil o pár vteřin později pouze do boční konstrukce. O branku napřed byli domácí ještě v předposlední minutě a Kadaňským nezbývalo nic jiného než vyzkoušet hru bez brankáře.

Vabank se hostům nevyplatil a po přihrávce Fadrného se podruhé v utkání přesně trefil Michal Dragoun. Písek tak porazil na vlastním ledě tým Kadaně 3:1.

David Míka (asistent trenéra Písku): Před zápasem jsme postrádali několik hráčů základní sestavy a místo nich zasáhli do hry junioři. Dali jsme jim prostor a rozhodně nás nezklamali. V utkání bylo důležité, že jsme dokázali v první části využít hned dvě přesilové hry. Celkově se nám zápas vydařil a se sestavou, kterou jsme měli k dispozici, jsme předvedli maximum. Velice dobře se uvedl také brankář Marek Mazanec, který odchytal perfektní zápas. Hráčům chci poděkovat za kvalitně odehrané utkání.

Mikuláš Antonik, trenér Kadaně: Do utkání jsme vstoupili špatně, špatně jsme se pohybovali, byli jsme takoví vláční a dvakrát jsme inkasovali v přesilových hrách. Postupem času jsme se herně zvedli, ale potom se dvoubrankové manko stahovalo velmi špatně, když domácí dobře hráli, víc si věřili. Naši hráči začali zmatkovat a nehráli to, co jsme si představovali. Myslím si, že jsme zde nepředvedli dobrý výkon. Soupeř si tři body zasloužil.