První přípravnou misi Písečtí zvládli skvěle, ruského soka porazili o dvě branky

Nelehký úkol na úvod přípravy si stanovili hokejisté Písku, kteří ke svému prvnímu utkání vyznali celek Ariada-Akpars Volžsk. Tým z druhé nejvyšší ruské soutěže potvrdil v úvodních minutách zápasu roli favorita a dostal se v průběhu první části do brankového vedení. Písečtí ale zabrali a tým poskládaný zejména z mladých hráčů nakonec vybojoval překvapivé vítězství 3:1. Skvělých výkonem mezi tyčemi jistil výhru brankář pražské Sparty Vojtěch Sedláček (na snímku).
Přípravné zápasy A-týmu, přát., pá 5.8.2011, Nymburk
Ariada-Akpars
1:3
1:0, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Golubničuk (Sarvarov) - 25. Markulinec (Kolář), 31. Slavík (Mošovský, Markulinec), 36. Vaniš. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Ariada-Akpars: Iskra - Aleksejev, Sergejev, Sarvarov, Fast, Iskhorov, Klimčuk, Vafin, Kuzmin, Rasulov, Olcgikhin, Prybonov, Gusarov, Carev, Korenkov, Shigapov, Golubničuk, Nesterov, Gofman, Bancarev, Valiulin.
Písek: Sedláček - Kolář, Husák, Zíb, Bača, Kanov, Dvořák - Ferebauer, Mrkvička, Řehoř, Mošovský, Markulinec, Slavík, Hrubant, Sýbek, Bernad, Pavlíček, Homolka, Vaniš, Polodna.

Ze širšího kádru se ve čtvrtečním souboji představili především mladší hráči bojující o místo na konečné soupisce. Ke svému prvnímu utkání v dresu IHC rovněž vyrazili také tři sparťané. Mezi tyčemi se od první minuty představil Vojtěch Sedláček, jednu obranou dvojici utvořili Jakub Kolář a Patrik Husák.

Ruský celek vstoupil do zápasu aktivněji a v úvodu utkání si hned dvakrát mohl vyzkoušet možnost početní výhody. Na konci 11. minuty se přizpůsobilo obrazu hry i skóre a Volžsk se ujal vedení. Přečíslení ruského celku využil přesnou střelou za přesunujícího se gólmana Vitaly Golubničuk a kotouč zamířil přesně do levého růžku. Na straně Písku o sobě dávala vědět v úvodní části především útočná formace Hrubant - Sýbek - Bernad, Iskra však všechny pokusy hostů v prvních dvacti minutách bezpečně kryl.

Také v úvodu prostřední části ruský celek hýřil aktivitou, v konečném součtu se však ve stejné dvacetiminutovce prosadili pouze hokejisté z jihu Čech a postupně přebrali otěže utkání do vlastních rukou. Ve 25. minutě vystřelil od modré čáry obránce Kolář, Petr Markulinec stejný projektil vychýlil z původního směru a nedal tak Iskrovi nárok udrže puk před brankovou čarou.

Chvíli poté, co se zápas přehoupnul do své druhé poloviny, podařilo se Píseckých obrat dokonat. V čase 30:13 Markulinec našel před brankou najetého Josefa Slavíka, který pohotovým zakončením z mezikruží poslal svůj tým do vedení. O minutu později byl velmi blízko třetí brance Píseckých Vaniš, do cesty se mu ale postavila levá tyč. Stejný hráč IHC se však nakonec přece jenom dočkal. Ve 36. minutě obral o puk váhajícího obránce a vyrazil do přečíslení, které sám vyřešil přesnou střelou.

V závěrečném dějství počet šancí výrazně poklesl. I přesto mohl náskok Písku navýšit Řehoř, proti němu byl ale Iskra maximálně připravený. Sedláček se nejvíce zapotil při střelách Gusarova a Careva, v obou případech ale dokázal puk zlikvidovat. V poslední části skóre dalších změn nenabralo a Písek tak porazil Volžsk na nymburském ledě 3:1.

Milan Stárek, trenér Písku: "Moje dojmy z prvního přátelského utkání jsou trošku rozpačité. Bylo to spíš takové hledání. Nehráli jsme v optimální sestavě. Soupeř byl, když budu střízlivý, vyrovnaný. Myslím si, že tento zápas nás ani moc neprověřil. Také my jsme toho moc nepředvedli. Hra nebyla ideální."