Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     07.10.2012       Pavel Šácha

Poctivá hokejová dřina přišla vniveč,
tři body se odstěhovaly na Hanou

Písek - Na píseckém zimním stadionu tryskaly v sobotu emoce a nakonec i ohromné zklamání. Díky kvalitnímu výkonu vedli písečtí hráči nad Olomoucí už 2:0 a navzdory pozdějšímu obratu ve skóre se až do poslední chvíle natahovali po potřebném bodovém zisku. Ten si však po šedesáti minutách hry přisvojil silný soupeř z Moravy.
9.kolo, sobota 6.10.2012, 17:30, Zimní stadion Písek
(1:0, 1:2, 0:2)

Komentář

Do branky píseckého týmu se po delší době postavil kladenský gólman Lukáš Cikánek a navzdory čtyřem obdrženým brankám si vedl výtečně. Debut v útočných řadách Písku prožil plzeňský útočník Martin Heřman.
Zahajovací dějství pojali domácí hokejisté jako rehabilitaci za nevydařený výkon v Ústí nad Labem. Od úvodních minut hýřili bojovností, aktivitou a po zásluze z toho vytěžili vedoucí gól z hole Špergera. Necelých pět minut před přestávkou stihl nadšeně hrající písecký soubor dotlačit puk do sítě znovu, ale sudí Úlehla gól neuznal pro postavení domácího kapitána Špergera v brankovišti.

Na kvalitu z první třetiny dokázal domácí celek navázat i v prostředním dějství. Výrazného povzbuzení se dočkal už po necelých dvou minutách, kdy se přesilovková střela obránce Kameše šťastně odrazila od bránícího hráče za Kašíkova záda – 2:0. Nadějný náskok i obraz hry se ale zhroutil jako domeček z karet chvíli po vstupu do druhé poloviny zápasu. Při vyloučení píseckého Polodny přišel zbytečný faul v obranném pásmu a před hosty se otevřela minutová výhoda dvojnásobné početní převahy. A využili ji dokonale! Brzy po Slavíkově trestu se prosadil Selingr a o dalších pětatřicet vteřin později obstaral „neviditelnou“ střelou od modré vyrovnání Ondrušek. Po těchto šťastných momentech Hanáci přitlačili na pilu, ale na pozornou domácí defenzívu v čele s Cikánkem nevyzráli.

Diváci v ochozech se v poslední třetině nenudili. K vidění byla velmi ostrá a rychlá partie, která se však brzy utopila ve vlnách emocí. Moravané si k prvnímu vedení v utkání dopomohli další využitou početní převahou, a to díky přesné Houdkově střele. Písecké mužstvo nic nezabalilo, do poslední chvíle usilovalo o vyrovnání, ale mělo to nejen kvůli kvalitě soupeře velmi těžké. V závěru sáhli domácí trenéři k odvolání brankáře a v power play puk laškovně poskakoval na brankové čáře Kašíkovy branky, namísto vyrovnání ale zpečetil výsledek trefou do prázdné branky Kucharczyk – 2:4.
Závěrečný potlesk v ochozech a skandování „hoši děkujem“ v podání domácích fandů ale dokazuje, že navzdory další bolestné ztrátě bodů se tentokrát Jihočeši za svůj výkon stydět nemusejí…

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna, as. trenéra IHC Písek: "Proti kvalitnímu soupeři jsme tentokrát podali výborný výkon a po zásluze jsme se v utkání dostali do dvoubrankového vedení. Hosté se bohužel vrátili do hry v přesilovce pěti proti třem, kdy jsme vinou zbytečného faulu přišli během jediné minuty o vybudovaný náskok. Také třetí gól jsme inkasovali v oslabení. Mám pocit, že jsme dnes nebojovali jenom se soupeřem, ale také s nepřízní rozhodčích. Bohužel to hlavní jsou body, a ty nám opět chybí. Je třeba, abychom si ze zápasu vzali to dobré a dokázali na podobné výkony navázat."

Petr Fiala, trenér HC Olomouc: "Proti Písku jsme nezačali nejlépe a domácí se poměrně brzy dostali do vedení. Pro nás byla ve druhé třetině důležitá dvojnásobná početní výhoda, kterou jsme dokázali plně zužitkovat a srovnat stav. V dnešním utkání hodně hrály roli přesilové hry, při kterých padly celkem čtyři góly, což je hodně. Náš tým dokázal při početních výhodách vstřelit důležité tři branky, což nám hodně pomohlo k výhře. Ani dnes jsme v Písku nehráli v úplné pohodě, zde to nikdy nebylo lehké. O to jsme více rádi, že si odvážíme tři body."