Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     31.10.2012       Pavel Šácha, Petr Košatka

Písek odchází z důležitého klání s prázdnou, soupeř z Benátek u Otavy jasně kraloval

Očekával se vyrovnaný souboj, nakonec se ale zápas dvou celku ze spodní části tabulky proměnil v jednoznačnou záležitost. Po vyrovnané první části odskočili hosté z Benátek na začátku druhého dějství do tříbrankového vedení, a také v dalším průběhu hry padaly góly téměř výhradně do písecké klece. Jihočeši prohráli 1:7 a vysoká porážka znamená trpký návrat na poslední příčku v tabulce.
17.kolo, středa 31.10.2012, 18:00
(0:1, 0:3, 1:3)

Komentář

Začátek střetnutí zcela odpovídal skutečnosti, že se spolu utkali dva blízcí sousedé z prvoligové tabulky. Obě strany věděly o důležitosti střetnutí, a tak se hrál maximálně bojovný hokej s důrazem na pozorné bránění. Se závěrem první třetiny se přece jen vyhoupl na vyšší vlnu celek od Jizery a vyjádřil to i gólově, to když se v 18. minutě prosadil z bezproblémové dorážky Špaček.

Druhou třetinu odstartovala slibná šance v podobě teče píseckého Marka, při které stálo při brankáři Vošvrdovi štěstí. To byl ale jeden z posledních žhavých uhlíků v popelu domácí beznaděje. Benátecké mužstvo si poté vzalo průběh prostředního dějství pod svůj patronát a s předstihem vydláždilo cestu ke svému hladkému triumfu. Už v úvodních pěti minutách hry se dvakrát prosadil Skořepa a ve 35. minutě přidal z trestného střílení čtvrtý gól soupeře Skalický. Písečtí hokejisté plnili v průběhu druhé třetiny roli velmi nesmělého sekundanta. Jen ve dvou případech měli blízko k oživení svých nadějí, ale výpad tří hráčů na jediného obránce i následný samostatný únik M. Heřmana postrádaly zakončení.

V závěrečné dvacetiminutovce se šokující obrat ve skóre nekonal. Domácí tým, jehož branku obsadil namísto Cikánka náhradník Halmoši, naladil přece jen aktivnější notu a benátecký gólman Voškrda musel být ve střehu. Středočeši ale přesto drželi otěže střetnutí pevně v rukách, a nakonec vtiskli svému vítězství ještě výraznější tvář. Na góly Kopice a Vlacha přiložila alespoň drobnou náplast vydařená akce píseckého obránce Kameše, ještě v téže minutě se ale prosadil benátecký Maďar a určil konečnou podobu výsledku.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek: „V úvodních deseti až dvanácti minutách jsme byli Benátkám rovnocenným soupeřem, pak už ale na ledě úřadovalo jenom jedno mužstvo. Věděli jsme, že soupeř prochází pro mne nepochopitelnou výsledkovou krizí, a že u nás udělá maximum pro to, aby ji ukončil. Z mého pohledu patří Benátky navzdory jejich současnému umístění k tomu nejlepšímu, co první liga nabízí, a jejich výkonnost je výsledkem pětileté usilovné práce s týmem. Dnes to u nás předvedly v plné síle. Hráči soupeře nás předčili v agresivitě i bruslení, byli daleko silnější v osobních soubojích. V tom všem jsme od nich dostali lekci.“

Milan Černý, hlavní trenér HC Benátky nad Jizerou: "Byl to jeden z našich lepších výkonů nebo možná dokonce nejlepší. Soupeř měl dobrou sestavu. Hráli jsme trpělivě, nebyla to hra nahoru-dolů. Přechody z útočného pásma do obrany byly v pořádku. Aby někoho nemátlo, jak bylo utkání snadné, tak první třetina skončila jen 1:0. Měli jsme v ní tři gólové šance, kdy jsme byli sami před brankářem, ale neproměnili jsme je. Ve druhé třetině se nám povedlo odskočit. Nejdůležitější byl gól na 4:0 od Skaldy z trestného střílení, ten nás uklidnil. Jsem rád, že jsme konečně odehráli utkání jen na jednu obdrženou branku, protože jinak inkasujeme poměrně dost gólů. Tohoto výsledku si vážíme, protože Písek určitě nebyl slabým soupeřem. Bylo to naše vydařené utkání."