Liga juniorů - sk. střed, 27. kolo, pá 25.1.2013
Kolín
4:6
1:1, 2:4, 1:1
Branky a nahrávky: 14. Klemš (Homolka), 25. Šmejkal (Homolka), 36. Homolka (Novák), 50. Homolka (Paukner, Šmejkal) - 19. Vágner (Herwig), 28. Skála (Vágner), 30. Šifta, 33. Herwig (Vágner), 38. Herwig (Vágner), 60. Šifta (Zumr). Rozhodčí: Pražák - Šperl, Kreuzer. Vyloučení: 3:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
Písek: Škuta (Havelka) - Jirků, Vejda, Švanda, Banci, Suda, Sebris, Hanus, Homolka, Novák, Klemš, Paukner, Šmejkal, Flegl, Císař, Křivonoska, Michel
Kolín: Moravec (Herman) - Chaloupka, Špringl, Svoboda, Fiala, Skála, Zumr, Spitzel, Chmelař, Šifta, Vágner, Herwig, Jelínek, Pospíšil, Hubáček

Vstup do utkání se lépe vydařil hostům z Kolína. Ti se v prvních deseti minutách dostali do několika slibných šancí. Přesto se ale jako první dostali ke slovu hráči Písku. Ve čtrnácté minutě poslal Písek do vedení Tomáš Klemš. Vyrovnání ze strany kolínských Kozlů však přišlo záhy. Zhruba za čtyři minuty propálil Škutu Martin Vágner.

Ve dvacáté páté minutě domácí junioři opět odskočili na rozdíl jedné branky. Autorem gólu na 2:1 byl David Šmejkal. Kozlové však na vyrovnávající gól nečekali příliš dlouho. Za tři minuty vyrovnal Dominik Skála.

A to ještě nebylo vše. Další dvě branky Kolína zaznamenali Pavel Šifta a Adam Herwig. Písek pak sice snížil zásluhou Václava Nováka, ale Kolín opět odpověděl brankou aktivního Davida Herwiga

V polovinětřetí třetiny přišlo opět umazání náskoku v podání domácích. Přesný zásah si na své konto připsal David Homolka. Více už ale celek Písku nedokázal. Naopak. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou dovezl puk do prázdné branky Pavel Šifta.