Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     06.03.2013       Pavel Šácha, Petr Košatka

Písečtí hokejisté znovu vyzráli na Benátky

Po třech porážkách v řadě si prvoligový tým Písku znovu připsal výhru za tři body, tentokrát v duelu s Benátkami. V bojích o přímou záchranu soutěže mu to ale pravděpodobně už moc nepomůže. Hlavní postavou střetnutí se stal domácí útočník Radim Heřman, který vstřelil dvě ze tří branek vítězů.
6.kolo, středa 6.3.2013, 18:00
(1:1, 1:0, 1:0)

Komentář

Při četných hráčských absencích poskládali domácí trenéři pro zápas s Benátkami pouze tři kompletní pětky. Už od úvodních minut byl k vidění vyrovnaný a poměrně ofenzivně laděný hokej. Více možností ke zteči soupeřovy svatyně měli písečtí hráči, se stavem zápasu ale zahýbali jako první hráči od Jizery. Při jejich úvodní přesilovce se dostal k tvrdému zakončení obránce Mrkvička a brankář Halmoši stihl jeho ránu v cestě do sítě jen přibrzdit – 0:1.Vstřelený gól Středočechy jaksepatří nabudil a v dalších minutách byli aktivnějším týmem. V závěru třetiny se ale obraz hry znovu proměnil a brzy poté přišel i první gólový úder píseckého celku. Při jeho první početní výhodě vypálil v polovině 18. minuty od modré Makovský a jeho odraženou střelou usměrnil za záda mladíka Jelínka Heřman – 1:1. Pouhých patnáct vteřin před koncem úvodního dějství měli Písečtí blízko ke druhé brance, ale Polodna zamířil jen do tyče.

Vyrovnaný hokej, ve kterém si oba týmy několikrát vyměnily ofenzivní noty, pokračoval i v prostředním dějství. O jedinou změnu skóre se těsně po vstupu do druhé poloviny zápasu postarali hokejisté Písku. Dlouhý pas z jejich obranného pásma stihl protečovat do soupeřovy třetiny Kučera, sám si puk dojel a předložil ho před branku Heřmanovi, který s notnou dávkou štěstí poslal Jihočechy do vedení. Ve zbytku druhé části nevyužila obě mužstva hru v početní převaze ani několik dalších slibných příležitostí.

Gólové laviny se diváci nedočkali ani v závěrečné periodě. Emotivní ráz zabloudil do průběhu střetnutí až v poslední desetiminutovce, kdy se na ledě přiostřilo. Touha po vyrovnání donutila hokejisty z Benátek k závěrečnému náporu, ale brankář Halmoši si udržel vysoký standard. Pouhou minutu před koncem se středočeský tým odhodlal ke hře bez brankáře, brzy ale za svou odvahu zaplatil. Po ose Slavík – Vlček doputoval puk až k osamocenému Markulincovi, a ten stanovil konečný výsledek trefou do opuštěné benátecké klece.

Ohlasy trenérů

Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: „Zápas jsme odehráli na tři pětky. Oproti předchozím vystoupením mužstvo zvýšilo nasazení a podalo bojovný výkon, se kterým můžeme být spokojeni. Důležité je, že jsme si dokázali alespoň částečně napravit reputaci z utkání v Šumperku. Nějak takhle by měl vypadat každý náš zápas.“

Luděk Škaloud (Benátky nad Jizerou): Nehráli jsme špatně, avšak neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Domácí skórovali z náhodných akcí. Při druhém gólu chybovali rozhodčí, kteří neodpískali zakázané uvolnění. V první třetině měl vyloženou šanci Míra Kopic, v té závěrečné Pepa Skořepa, bohužel jsme je neproměnili. Na jednu branku se těžko vyhrává, proto jsme dnes na tři body nedosáhli.