Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     17.02.2015       Daniel Horažďovský

Písecký závěr obral Kališníky o dva body

Písecká juniorka neodehrála jedno ze svých nejlepších utkání. Jeho start se nepovedl vůbec, domácí byli aktivnější a dostali se do vedení. Když Písek začínal překypovat aktivitu na svou stranu, domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Písek se ale vzepřel a dvěma trefami na závěr se postaral o vyrovnání. V nájezdovém rozstřelu, kterého se na každé straně zúčastnilo pět jezdců, byl jedinným úspěšným střelcem písecký dorostenec Pokorný, který zajistil bonusový bod pro Písek.
15.kolo, pondělí 16.2.2015
(1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Komentář

První zákrok zápasu předvedl hostující Kolář proti střele Dyrynka. Poté domácí tým oslabil Krýsl, ale svojí první přesilovou hru Písek nedokázal proměnit ve vedoucí branku. Stadion své první oslabení ubránil s velkým přehledem a nedál soupeři šanci na jakoukoliv kombinaci v útočné třetině. Naopak Kališníci jako první využili svojí první přesilovku. Filip Šikner dostal nabito na modrou čáru a tvrdou střelou nad ledem propálil vše, co mu stálo v cestě. Písek pokračoval ve své nedisciplinovanosti a domácí mohli přidat další branku v početní výhodě, Chovanec však minul zcela prázdnou branku hostů.

Litoměřice poté pokračovaly ve svém náporu a Písek musel bránit časté útočné výpady domácích útočníků. V jedné z akcí Dyrynk zblokoval střelu soupeře a dostal se do úniku se Zajanem, litoměřickou kombinaci však zhatila nepřesná přihrávka. Přečíslení si střihla poté i hostující dvojice Vlk s Volfem, akci by jim podařilo proměnit ve vyrovnávací branku, kdyby Vlk dokázal trefit poloprázdnou branku Stadionu.

Ve druhé třetině se do samostatného úniku dostal Zajan, ale kotouč mezi Kolářovy betony nedokázal procpat. V další šanci poté Popek rozezvučel brankovou konstrukci písecké brány. Hosté se dlouho bránili, ale konci třetiny se musel i Března vytáhnout proti Pauknerovi a následně i proti Cibochovi a jeho střele z mezikruží. Oba brankáři si ve druhé třetině drželi čisté konto a Stadion vstupoval do závěrečné třetiny s hubeným náskokem 1:0.

Svůj náskok se však Litoměřicím podařilo zdvojnásobit v 53. minutě zápasu. Chovanec poslal puk na modrou čáru Jaromíru Chmelovi, který se s tím nepáral a poslal kotouč do sítě. Zdálo se, že Stadion přece jen dokráčí k prvnímu vítězství proti Jihočechům. Opak se však stal pravdou a Kališníci v posledních pěti minutách své dvougólové vedení rychlé ztratili. Nejprve se bleskovou dorážkou prezentoval David Koutenský a minutu před koncem třetí třetiny vyrovnal David Ciboch, který si poradil s obráncem na modré čáře a poté i prostřelil Březnu mezi betony. V samostatných nájezdech padla branka až v páté sérii. Dokonalý obrat pro Písek zařídil David Pokorný.