Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     28.09.2016       Petr Eliáš

Mladé pušky pálily v Pouzar aréně ostrými!

Zápas čtvrtého kola II. ligy se píseckým hokejistům povedl. V budějovické Pouzar aréně proti David Servisu nastříleli 7 gólů a dobrý výkon korunovali třemi body. V brance Písku se objevil mladík Luboš Kadlec, který zvládl svou roli na jedničku. A dařilo se i dalším mladým hráčům. Trefy tahounů Urbance a Vlčka podpořili dalšími góly Pašek, Šuhaj a Hřebíček. Do sestavy se po zranění vrátil útočník Josef Slavík.
4.kolo, středa 28.9.2016, 18:00
(0:2, 1:1, 1:4)

Komentář

Stejně, jako v předchozím utkání v Moravských Budějovicích, se mohli písečtí hráči opřít o dobrý start do zápasu. Už ve třetí minutě rozvlnil síť za budějovickým gólmanem Kůdelou Filip Vlček. Tlak hostů z Písku pokračoval a odměnou jim byl druhý gól. V přesilovce se trefil z předbrankového prostoru bek Milan Hřebíček - 0:2.

Až do poloviny střetnutí pak žádná branka nepadla. Šance byly k vidění na obou stranách, na ledě to pořádně jiskřilo a domácí David Servis předváděl svou obávanou tvrdou hru. Ve 28. minutě se tváří v tvář Kůdelovi ocitl po pěkné kombinaci Josef Urbanec a dostal hochy ve žlutých dresech do tříbrankového trháku. Ve 34. minutě zdramatizoval zápas David Bílek, když hosté propadli na útočné modré a Servismani pohotově zakončili přečíslení tří na jednoho - 1:3.

Do třetí třetiny nastupovali domácí hráči s jasným úkolem. Vstřelit rychlý gól a pokusit se otočit vcelku hratelné skóre. Jenže střelecká pohoda se držela na hokejkách mladého týmu od Otavy, který definitivně rozhodl o svém vítězství. Nejprve mířil po pěkné individuální akci do levé šibenice Václav Pašek. Stejný hráč pak přidal zlomový gól o dvě minuty později, když zakončoval do odkryté branky kotouč po přistrčení Šuhaje. Na 1:6 zvyšoval krátce po Paškově trefě Josef Urbanec, který vyhnal z branky gólmana Kůdelu. Nahradil ho mladík Petr Spáčil. Ani on ale čisté konto neudržel. Krátce před koncem zápasu ho překonal Jakub Šuhaj. V posledních sekundách upravil na 2:7 budějovický David Bílek.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

Jiří Fedur, asistent trenéra David Servisu: "Vybouchli jsme na celé čáře. Myslím si, že jsme stejně jako hosté takový výsledek nečekali. Musíme sportovně uznat, že Písek byl jasně lepší a udělil nám lekci, kterou jsme asi potřebovali."

Karel Slabý, trenér Písku: "Výborný výkon po všech stránkách a od všech hráčů. Postavili jsme do branky Kadlece, kterého potřebujeme dostat do hry - odvedl vynikající výkon. Mám radost i z mladých obránců, kteří začínají hrát s jistotou. Od toho se ta hra pak odvíjí. Ustáli jsme ataky soupeře. Takto tvrdé utkání jsme ještě asi nehráli. Je vidět, že kluci jsou schopni tímto stylem hrát."