Starší dorost utrpěl další vysokou porážku od Pardubic

Sobotní utkání starších dorostenců mezi Pískem a Pardubicemi skončilo jednoznačnou výhrou hostujícího mužstva. Písečtí však nezačali vůbec špatně. Ve třetí a sedmé minutě Písek držel těsné vedení, to však netrvalo dlouho a hráči Dynama rozjeli svůj brankostroj. Za zmínku píseckého mužstva stojí ještě předvedená hra na začátku třetí třetiny, to ale na vysoké porážce nic nezměnilo. Všechny body putují po výsledku 4:15 do Pardubic.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 28. kolo, so 3.12.2016
Pardubice B
4:15
3:4, 0:7, 1:4
Branky a nahrávky: 3. Novák (Šebesta), 7. Hakl (Šebesta), 20. Norris (Kopenec), 53. Šebesta (Hakl) – 6. Pochobradský (Matýs), 8. Chára (Pochobradský, Matýs), 11. Matýs (Kostka, Chára), 16. Černý (Koffer), 24. Matýs (Chára), 25. Kostka (Sýkora, Koffer), 26. Matýs (Pochobradský, Chára), 26. Antoníček (Javůrek), 38. Matýs (Pochobradský) (TS), 39. Antoníček (Koffer), 40. Rozlílek (Jelínek), 48. Pochobradský (Dubovči), 52. Černý (Oliva), 58. Pochobradský (Matýs), 59. Antoníček (Oliva). Rozhodčí: Malá – Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 20:71. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:13, 4:13, 4:15.
Písek: Kříž (26. Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura, Pechlát, Januška.
Pardubice B: Vlk (40. Dosoudil) – Dubovči, Leder, Oliva, Jelínek, Rudy, Sýkora, Javůrek – Pochobradský, Koffer, Kostka, Chára, Černý, Matýs, Antoníček, Rozlílek.
Utkání mezi Pískem a Pardubicemi začalo lépe pro domácí tým, který po necelých třech minutách poslal do vedení Adam Novák . Šebesta v pádu dokázal přihrát do jízdy volnému Novákovi a ten si sám proti Vlkovi dokázal poradit, když zamířil přesně k tyči – 1:0. Vedení domácích však dlouho nevydrželo. V čase 5:14 Michal Pochobradský vzal při útoku Pardubic zodpovědnost na sebe a jeho střela skončila v domácí bráně – 1:1. V čase 6:20 vrátil Písku vedení Frederik Hakl, který překvapil hostujícího brankáře střelou k bližší tyči – 2:1. V čase 7:17 bylo opět srovnáno. Pochobradský přihrál zpoza brány do levého kruhu Dominiku Chárovi, který střelou bez přípravy nedal Křížovi šanci – 2:2. V čase 10:23 se Dynamo dostalo do vedení. Ondřej Matýs využil přesilovou hru, když po rychlé akci překonal domácího gólmana – 2:3. V čase 15:05 Jan Černý podstřelil Kříže pod betonem a hosté vedli o dvě branky – 2:4. Poslední slovo v první třetině však měli domácí. V čase 19:18 Kopenec vyslal do samostatného úniku Seana Norrise, který prostřelil pardubického brankáře – 3:4.

Druhá třetina byla v jasné režii Dynama. V čase 23:08 Chára přihrál osamocenému Ondřeji Matýsovi, který zakončoval do odkryté klece – 3:5. V čase 24:26 se Sýkorova střela od modré čáry zastavila o hradbu těl stojící před Křížem a Martin Kostka z dorážky dokonal šanci Pardubic – 3:6. V čase 25:42 si Ondřej Matýs na své konto připsal hattrick a zvýšil vedení svého týmu na 3:7. O deset vteřin později vyhnal Kříže z domácí brány Petr Antoníček. Mezi tyče se do písecké brány postavil Křepela. Ten držel čisté konto do času 37:54, kdy se po úspěšné střele prosadil Ondřej Matýs - 3:9. V čase 38:25 se o desátou branku Dynama postaral Petr Antoníček - 3:10. V čase 39:12 Jelínek přihrál z levé strany před bránu Vítu Rozlílkovi, který zametl puk do odkryté brány – 3:11.

Na začátku třetí části domácí přidali na aktivitě a obraz hry rázem vypadal úplně jinak, ovšem Dosoudil v pardubické bráně všem atakům dokázal odolat. V čase 47:51 Dubovči přihrávkou vyslal do úniku po levé straně Michala Pochobradského, který prostřelil Křepelu mezi betony – 3:12. V čase 51:56 zvýšil na rozdíl deseti branek Jan Černý, který se prosadil z pravého kruhu – 3:13. V čase 52:32 byl Patrik Šebesta při brejku tísněn protihráčem, domácí hráč i přes to dokázal zamířit přesně pod horní tyč – 4:13. V čase 57:21 si Dynamo připsalo další využitou přesilovku, když se Michal Pochobradský prosadil z levé strany – 4:14. A v čase 58:50 Petr Antoníček zatloukl poslední hřebík do písecké rakve, když jeho bekhendové zakončení zapadlo pod horní tyč – 4:15.