Tábor byl v dorosteneckém derby nekompromisní a odváží si plný počet bodů

K řece Otavě přicestoval odvěký rival z Tábora. Písecký oponent byl favoritem dnešního zápasu a to se také v jeho průběhu více než potvrdilo. Lídr dorostenecké skupiny vedl po čtyřiceti minutách 4:0 a třetí třetinu si dokázal pohlídat. Písek sice snížil stav zásluhou Davida Wimmera, ale obrana Tábora nedopustila případné komplikace. V závěru utkání stihl Tábor skórovat ještě dvakrát a o osudu nedělního zápasu bylo rozhodnuto. Hráči s kohoutem na hrudi potvrdili roli favorita a nadále pokračují ve famózní jízdě
Liga dorostu, 10. kolo, ne 21.10.2018
Tábor B
1:6
0:2,0:2,1:2
Branky a nahrávky: Wimmer (Kozlík, Velíšek) - 6. Sedlačík (Vavřík), 16. Kovaříček (Šturma, Kolací), 34. Šturma (Sedlačík), 39. Makovec (Šturma), 57. Kovaříček (Makovec), 59. Dohnal. Rozhodčí: Jílek - Častoral, Mitáš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Písek: Maleček - Dušek, Koutník, Kocour, Brousil, Rajskub, Kozák - Zoch, Tesař, Wimmer, Velíšek, Kudrna, Lidinský, Novotný, Lechnýř, Bečvář, Kozlík, Kašpar
Tábor B: Machálek (Havel) - Šturma, Klípa, Petrásek, Adamec, Vylít, Herda - Koutenský, Dohnal, Sedlačík, Kolací, Svoboda, Makovec, Kovaříček, Vavřík, Mareš, Řehoř

Začátek zápasu byl z obou stran velice neklidný. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hráčům se nepodařilo udržet kotouč na holi a často končil v moci nepřítele. Písecký Petr Lidinský se jako první provinil nedovoleným zákrokem a svůj tým na dvě minuty oslabil. Celé dvě minuty ale na trestné lavici nestrávil, neboť Jakub Sedlačík poslal kotouč přesně nad beton brankáře Malečka, který se pouze za letícím pukem ohlédl. Pár chvil na to se dostal do samostatného úniku útočník ve službách Tábora Dohnal, ale brankář Písku podržel svůj tým pohotovým zákrokem. Vyloučení přišlo i na druhé straně, avšak Písek se až na pár střel k něčemu výraznějšímu nedostal. Necelých pět minut před první sirénou poslal Dominik Kovaříček svůj tým do dvoubrankového vedení, jehož prudká střela z kruhu rozvlnila síť.

Ihned v úvodu dostali hokejisté Tábora další početní výhodu, ale tentokrát branku nevstřelili. Šest minut po zahájení druhé třetiny mohl Tábor jít do vedení! Obrovskou šanci měl Tábor ! – Filip Svoboda vypálil kotouč, který se odrazil od tyčky k volnému Sedlačíkovi, jehož střelu do odkryté brány fantastickým zákrokem lapil Maleček. Tábor opět trestal. Kuriózní branka v podání Štěpána Šturmy. Kotouč se odrazil od tyče zpátky do hřiště, avšak kotouč zamířil k brusli brankáře Malečka, od které se následně puk odrazil za brankovou čáru. Ke konci druhé periody stihl Tábor vsítit v pořadí už čtvrtý gól. Z pravé strany ujížděl Jan Makovec, který puk poslal přesně do pravého horního růžku.

Tábor měl v závěrečné dvacetiminutovce šance hned od úvodu. Jednu z největších příležitostí měl obránce Šturma, který od modré čáry trefil horní tyč. Píseckému brankáři muselo pořádně pískat v uších! Domácí hokejisté ještě vykřesali jiskru naděje - David Wimmer si zahrál na Lukáše Kašpara a ukázkovým bekhendovým blafákem snížil skóre na 1:4. Tábor ale nedopustil zdramatizování zápasu a přidal ještě dvě branky. Nejprve se prosadil Dominik Kovaříček a posléze se téměř z nulového úhlu prosadil Jaroslav Dohnal.