Vítězství odrazilo Písek ode dna!

Písek už není poslední! Výborný výkon prvních dvou útoků, spolehlivá práce obránců a neméně jistý gólman Mensátor, to jsou hlavní činitelé úspěchu. Po druhém gólu Nouzy měli již mnozí o výsledku jasno, gól hostů však notně závěr zdramatizoval a udělal ze zápasu trhák do posledních sekund. V nich však kralovali domácí, gólman hostů Kopřiva ani nemohl odjet na střídačku, k power-play nedošlo. První branku domácích vstřelil v přesilovce kapitán Šimek, za hosty jen snížil Ovčačík. Písek je po devíti kolech třináctý.

1.liga ČR, 9. kolo, so 2.10.2004
Beroun
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky: 21. Šimek, 44. Nouza (Jelen, Míka) - 52. Ovčačík.
Rozhodčí: Chlaň - Kis, Špringel.
Vyloučení: 6:8 + Vaněček (BER) 10 min.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
Diváci: 760. střely na branku: 32:33.
Písek: Mensator -- Neckář, Burkoň, Procházka, Veselý, Malinský, Tupý - Jelen, Nouza, Míka - Zika, Šimek, Řehoř - Kořánek, Štefan, Kašpar
Beroun: Kopřiva -- Černý, Vaněček, Ščerban, Braniš, Sláma, Veber, Ovčačík -- Besser, Kukla, Borovanský - Tvrzník, Křesťan, Eiselt, Horčička, Slížek, Novotný, Gengel, Pabiška, Jech
Už od začátku utkání byl k vidění rychlý, důrazný hokej na obou stranách. Jako první prověřil v 6. minutě hostujícího gólmana Štefan, ale jeho střela z velké vzdálenosti neměla šanci dojít až za brankovou čáru. O minutu později se prohnal útočnou třetinou s chutí hrající Nouza, poslal puk před bránu, ale tam žádný z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit puk do sítě. V 10. minutě byl vyloučen za podražení Tupý. Berounští hráči zkoušeli střílet od modré čáry, ale ani jedna střela nedošla až k písekému brankáři. Chvíli potom prošel Míka sám přes celé hřiště, dostal se až před brankáře Kopřivu, ale nedokázal protlačit puk za gólmanova záda. Ve 14. minutě Eiselt trefně tečoval nahození jednoho z berounských obránců, pozorný brankář Mensátor v písecké bráně ale puk vyrazil. Na začátku 16. minuty šli tři písečtí hráči na jediného obránce, Kořánek ale v rozhodující chvíli nedal.

Jiří Jelen s pukem za brankou Mensátora

Začátek druhé třetiny vyšel opět lépe Písku, který již po 55 vteřinách dal první branku zápasu. Při vyloučení jednoho z hráčů hostů vystřelil od modré písecký obránce, odražený puk se dostal k volnému Šimkovi a ten s umístěním do prázdné brány neměl potíže - 1:0. Ve 25. minutě vystřelil od modré Tupý, jeden z hráčů puk tečoval a ten jen těsně prolétl kolem levé tyče. Ve 27. minutě dostal osamocený Nouza na modré čáře přihrávku od vlastní brány, ale brankář Kopřiva proti němu rychle vyjel a v pádu zneškodnil velkou šanci píseckého týmu na zvýšení skóre. Ve 28. minutě měli velkou příležitost na vyrovnání hosté, když po střele Bessera puk poskakoval po brankovišti. Žádný z Berounských ho však nedokázal dorazit do brány. Ve 33. minutě aktivní Eiselt nečekaně a jedovatě vystřelil, ale písecký brankář jeho střelu vyrazil betonem. Na konci druhé třetiny se zastřeloval od modré hostující Ovčačík, jeho střelu ale gólman dobře viděl a neměl s ní problémy.

Jediná radost hostů - Veber gratuluje Ovčačíkovi

I ve třetím dějství se hrál velice pohledný hokej. Stějně jako ve druhé třetině se začátek povedl více píseckým hráčům, když v čase 43:33 Jelen přihrál Nouzovi, ten si mazácky objel ležícího Kopřivu a beckhendem zavěsil - 2:0. Ve 48. minutě při přesilové hře domácích se sice Šimek radoval ze vstřeleného gólu, ten ale pro posunutí brány nemohl být uznán. V 52. minutě, při signalizovaném vyloučení domácího hráče, vystřelil tahem z prostoru mezi kruhy Ovčačík a jeho lehká střela prolétla klubkem hráčů až za záda brankáře Mensátora - 2:1. V 56. minutě písecký Zíka zadovkou krásně našel před bránou Šimka, ten ale trefil pouze hostujícího brankáře. V závěru zápasu zkomplikoval situaci domácích Jelen, který byl v poslední minutě vyloučen za držení. Písečtí hráči však vyhráli vhazování v obranném pásmu a vyhodili na soupeřovu svatyni puk, který skoro zaskočil ke střídačce povyjetého brankáře Kopřivu. Stav zůstal už nezměněn, domácí závěr dohráli v poklidu a mohli se tak po dobrém výkonu radovat ze svého druhého vítězství.

Vlevo se s Novotným přetlačuje kapitán šimek, uprsotřed se po puku natahuje Zika a vpravo přihlíží Neckář

Petr Novák (trenér Berouna):
My jsme čekali těžký zápas s úpornou obranou a to se nám v podstatě splnilo. Úpornou obranu soupeře jsme nedokázali překonat, ničím ji překvapit. Hráče jsme na ni připravovali, ale stejně jsme to nedokázali zvládnout a zrealizovat jinak. Čekali jsme odpor soupeře, je poslední v tabulce a musel bodovat.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Vsadili jsme dneska na naši bojovnost a na to, že to loňský vítěz soutěže trošku podcení, a tím jsme uhráli výsledek. Myslím si, že mohl být ještě jednoznačnější, ale zaplaťpánbůh za tři body. Naše obrana měla dnes průměr 21 let, situace je prostě taková a je třeba před nimi smeknout. Jsem rád, že jsme dali gól z přesilovky, protože jsme ji opravdu cvičili. Věřím, že nás dnešní výhra posilní do dalších zápasů.