Nejdřív šok, pak vybojovaná výhra. Písek uspěl v Příbrami

Písečtí druholigoví hokejisté v létě nelení a místo volného úterý si mimo původní plány naordinovali další přípravný zápas. V improvizované sestavě opět s řadou mladíčků odjeli do Příbrami, kde s účastníkem středočeské krajské ligy svedli tuhý boj. Písek vyhrál 6:5 díky hattricku Karla Strnada a trefám Tomáše Roda, Šimona Červinského a Romana Jabůrka. Vítězství Písku se ale nerodilo lehce - už ve třetí minutě Jihočeši prohrávali 0:2. Do 25. minuty zvládli vyrovnat a díky skvělé druhé třetině drželi po 40 minutách vedení 5:3. To navýšili na začátku třetího dějství. Domácí v závěru zápas ještě zdramatizovali a snížili na rozdíl jediné branky. Tým Písku dal opět volno některým oporám. Z nových tváří v přípravě se představil jednadvacetiletý útočník Jan Pixa, který strávil minulou sezonu v amerických juniorských soutěžích.