Benátky poraženy, euforie pokračuje!

Písečtí dorostenci oslavují další důležité vítězství. V utkání s Benátkami otevřel skóre zápasu ve třetí minutě Bernad, když zároveň využil přesilovou hru. Druhá branka přišla téměř až v polovině zápasu. Dvořák si v oslabení vyzkoušel samostatný nájezd, v kterém nedal Formánkovi sebemenší šanci. Také Benátky se brankově prosadili a po střele Šefla od modré snížily ve třetí třetině na 2:1. Definitivně uzavřel skóre v poslední minutě Korous, který zakončoval do prázdné branky. Poslední utkání odehráli v Písku budějovičtí pendlové Babka, Turek a Kolařík, kterým končí u Otavy hostování. Dorostence čeká další domácí utkání následující neděli, kdy od 16ti přivítají Kobru.
Liga dorostu , sk. B, 28. kolo, ne 27.1.2008, Zimní stadion Písek
Benátky
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 3. Bernad, 26. Dvořák (Kantor), 60. Korous (Dvořák) - 43. Šefl (Mikolášek).
Rozhodčí: Mertl - Knor, Vavruška.
Vyloučení: 4:7, navíc Tomíček (BEN) - 10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 92.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Dvořák, Durčák, Andrlík, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Michálek, Volf, Šimánko, Korous
Benátky: Formánek - Šefl, Mikolášek, Staněk, Šimek, Středula, Chalupa, Antal, Svatý, Jambor, Bureš, Dvořák, Šubrt, Tomíček, Čermák
Na začátku utkání měli Písečtí k dispozici přesilovku. Ta nezačala příliš slibně a po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Kantorem. Pak ale uplatnil důraz před Formánkem Bernad a poslal Jihočechy do vedení. Povětšinu měli kotouč na holi domácí hráči, nepřesná rozehrávka Andrlíka ale skončila zakázaným uvolněním. Hosté vyhráli vhazování před Kantorem, Šeflova střela švihem se však mezi tyče píseckého gólmana nedostala, a tak byl první vážnější pokus Benátek nevyužit. Naopak Písečtí mohli opět zvýšit – Durčák objel kruh pro vhazování a střelou po ruce přinutil ormánka k přikrytí puku. Benátečtí si vytvořili přečíslení, na jehož konci předložil Svatý perfektní přihrávku Šimkovi, kterému skákavý kotouč před domácí brankou překazit tutovku. Benátky měly příležitosti i nadále, ve dvanácté minutě si Kantor proti Šubrtovi vybral notnou dávku štěstí. Vyrovnaný hokej nahoru – dolu připravoval výraznější šance hostů před Kantorem. Benátky hodně tlačily na pilu a snad jen díky excelentnímu Kantorovi se skóre utkání neměnilo. V polovině sedmnácté minuty se provinil hákováním Dvořák a domácí výběr hrál první početní výhodu v utkání. K té se hosté dobře postavili a zásluhou Jambora vykázali písecké hráče z pásma. Ke konci přesilovky se do prvního ohrožení dostal střelou od modré Kolařík, nemířil ale přesně, a tak nemusel hostující brankář ani zasahovat. Po první třetině tak vedlo domácí mužstvo, které využilo výhodu přesilové hry.

Úvodní buly ve druhé třetině vyhráli hosté a po střele Jambora musel Kantor hned na začátku zasahovat. Pěknou přihrávku na útočnou modrou předložil Kolařík Toboličovi, písecký útočník ale v konečné fázi neuspěl. Domácí Turek se po dravém průniku ocitl v dobré přežitostí, tu ale zneškodnil Formánek vyrážečkou. V polovině pětadvacaté minuty zastavil krásným bodyčkem Kučera Antala. Poté přišla početní výhoda Benátek, když fauloval Tobolič. Do perfektního průniku se dostal v oslabení Písku Dvořák, své sólové vystoupení zakončil ještě lépe a střelou bekhendem nedal Formánkovi sebemenší šanci – 2:0. Další stoprocentní šanci měl na hokejce Durčák, z metru se nakonec mezi střelce zapsat nenechal. Útočná trojice Durčák – Tobolič – Dvořák v hostující obraně hodně zatápěla, díky Formánkovi však zůstal stav utkání stejný. Ve dvaatřicáté minutě dostal menší trest za držení Kodad. Benátky si založily přesilovkový vzorec, k úspěchu jim ale chyběla střelba. Domácí se ubránili a poté, co byli kompletní, přesunula se hra před Formánka. Konec šestatřicáté minuty přinesl vyloučení Kodada a následnou přesilovku Benátek, která se po sedmatřiceti vteřin proměnila ve dvojnásobnou. Benátecký rozruch před Kantorem usadil na trestnou lavičku hostů hned dva hráče a pokračovalo se ve třech hráčích na obou stranách. Třicet sekund před druhou sirénou Jambor zazdil vyloženou šanci, po které byl posazen na trestnou lavičku Tomíček.

Do poslední fáze utkání vstupovali Písečtí v rozehrané početní výhodě. Homolova střela z jízdy orazítkovala horní tyčku Formánkovy branky. Kuriózně se stal střelcem benátecký obránce Šefl, jehož nedůrazné nahození od modré se zastavilo o vnitřní konstrukci Kantorovy branky – 2:1. Hosté vycítili příležitost a snažili se v domácí obrané třetině vykřesat vyrovnání. Začalo se hrát hodně opatrně na obou stranách a ve středním pásmu docházelo k několika střetům. Dvoubrankové vedení mohl vrátit na domácí stranu Durčák, jeho zakončení ale Formánek dobře přečetl a skóre utkání zůstalo opět beze změn. Na druhé straně střílel jedovatě od modré čáry Šefl, jeho tvrdý projektil mířil nad Kantorovu branku. Hostům vstřelená branka dodala dostatek sebevědomí a Kantor se musel hodně ohánět, aby nebyl podruhé překonán. V pětapadesáté minutě se po zakázaném uvolnění vhazovalo před Formánkem. Po střele Turka hostující gólman ukázkovým zákrokem lapačkou zastavil hru. Písečtí šetřili vteřinky a přímočaře poslali puk na zakázané uvolnění. Naopak Benátkám se čas nebezpečně krátil a necelé dvě minuty před koncem využili hostující trenéři oddechového času. Po odvolaní Formánka z branky se strhla před Kantorem dramatická scéna, po které se vymanil do přečíslení Dvořák s Korousem a druhý jmenovaný pečetil trefou do prázdné branky konečný stav. Jihočeši porazili stejně staré hráče z Benátek 3:1.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Bylo to pro nás těžké utkání. Myslím si, že Benátky jsou na tom výkonnostně v současné době nejlépe. Poslední dobou sbírají body a do Písku rozhodně nepřijely s jiným úmyslem. Hrály velmi dobře s kotoučem a nepouštěly nás do větším šancí. Nás se dařilo držet kotouče v rotacích a tím jsme si vyprodukovali příležitosti ke skórovaní. Nastřelili jsme také břevno z dobré šance, naším největším problémem je ale neproměňování. Vedli jsme 2:0, pak nám cestu za vítězstvím trochu zkomplikoval obdržený gól. Těší mě ale, že jsme udrželi nervy na uzdě, jelikož se nám soupeř snažil všemi způsoby „rozházet“ zápas. Benátky hodně protestovaly, také některé jejich zákroky byly hodně na hraně. Tyhle věci utkání odváděly trochu jiným směrem ale my jsme koncentraci udrželi a dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.“