Dlouho to vypadalo jako fotbal….

Na mysli máme páteční zápas juniorky. Žlutomodří mladíci totiž díky trefě Milana Černého z třicáté minuty vedli plných šestadvacet minut tím nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0. Pak se šťastně trefil Pešta a zvýšil hubený náskok na dvougólový. Matěj Lukeš v domácí brance se potom měl co ohánět, aby uchránil čisté konto. To se mu bohužel nakonec nepovedlo. Poté, co ho třikrát zachránila tyč, jej dvacet vteřin před koncem překonal nejaktivnější z hostů Knotek. Už před tím ale dotančil s pukem do prázdné branky Kouba, takže konečné skóre se zastavilo na cifrách 3 a 1.
S kapitánským céčkem na prsou tentokrát nastoupil Jan Hora, protože Petr Stropnický byl spolu s Jakubem Šimoníkem v době zápasu právě povyšován do stavu maturantského.
Liga juniorů , 18. kolo, pá 25.11.2005
Kobra Praha
3:1
0:0, 1:0, 2:1
Branky: 30. Černý (Růžička, Hora), 57. Pešta (Maršík, Ondrejec), 59. Kouba (Formánek) – 60. Knotek (Jakerle) Rozhodčí: Dvořák – Knorr, Mertl Vyloučení: 5:5, bez využití
Písek: Lukeš – Klas, Všetečka, Petele, Maršík, Švácha, Jankovský – Hora, Černý, Růžička – Kouba, Ondrejec, Bican – Pešta, Jiřík, Fořt – Formánek
Kobra Praha: Jindrák – Frühauf, Petera, Valenta, Vařeka, Knotek, Svála, jakerle, Tománek, Jána, Ludvík, Wurm, Bříza, Bajgar
Oba brankáři si mohli v klidu na dálku povídat, co je nového ohledně jejich řemesla v podstatě až do sedmé minuty. To se to totiž odehrála první akce v utkání, která stojí za zmínku. Tománek si sjel na přihrávku mezi domácí beky a sám osamocen vstříc Lukešovi zvolil kličku do forhendu. Puk skončil na vnější konstrukci branky která se ještě v průběhu dalších minut několikrát vyznamenala… Třeba už za malý okamžik, kdy se mezi kruhy dostal Jakerle, po jehož střeleckém pokusu zvonil kov poprvé. Monotónní průběh hry neoživilo ani první vyloučení zápasu. Písečtí totiž z přesilovky dokázali vytěžit jen nepříliš nebezpečné pokusy Růžičky a Všetečky. Ondrejec sice ještě před první sirénou obral o puk otálejícího Břízu, ale v následné vyložené pozici netrefil.

Druhou část hry začínali hosté v početní výhodě a začali jí vskutku ostře. Knotek prolétl bránicí čtveřicí a jen díky Lukešovým betonům roztaženým po brankové čáře se neradoval z gólu. Další šanci daroval Břízovi nepřesnou rozehrávkou Švácha, forvard z Kobry ale musel žasnout nad tím, jakou stopku mu vystavil Lukešův semafor. Stav se proto poprvé měnil až v polovině zápasu. Prvopočátek úspěšné akce nese podpis Martina Všetečky, který prozíravým pasem vyslal do útočného pásma Horu. Puk se po pár kotrmelcích dostal do pravého rohu, kde ho získal pod kontrolu Růžička. Ten s ním vybruslil před branku a ozkoušel Jindrákovu pozornost. Svou vyraženou střelu se pak ještě jednou pokusil vrátit do sítě…. a pak ještě Hora… a znovu Růžička… a ještě jednou. No prostě písečtí útočníci bušili do hostujícího gólmana jak hluší do vrat, až se nakonec nadvakrát povedlo uspět Milanovi Černému.

Pražané odpověděli souvislým tlakem, při kterém kotouč opouštěl obrannou třetinu domácích jen zřídka, a to ještě vzduchem na zakázané uvolnění. Nic vážnějšího se však před Lukešovým brankovištěm nestalo. To až začátek poslední třetiny, do kterého vstoupili hráči IHC opět pouze ve čtyřech, přinesl rozruch. Knotek se znovu prosmýkl až do střelecké pozice a jeho střela minula horní roh klece jen o milimetry.

Černého naivní pokus o kličku na vlastní modré čáře při vyvážení kotouče ze třetiny byl vystihnut tím samým hráčem hostí a samostatný únik zastavila ze střelcova pohledu pravá spojnice tyčí Lukešovy brány. Ještě totéž střídání se Knotek, ač mu na zádech doslova visel Hora, podruhé procpal ke střele, tentokrát se ozval cinkot levé spojnice. Matěj Lukeš si tyče postavil opravdu dobře.

V 50. minutě uvolnil Všetečku nádherným obloučkem napříč útočným pásmem Formánek. Obránce s 94 napřáhl k prudké ráně, kterou si ale ihned nato Jindrák pouze vyklepal z chráničů. Na druhé straně se stejně výborně vyznamenal Lukeš, který zkrotil dvojnásobnou dorážku Tománka a perfektním vyjetím vynuloval střelecký úhel Jakerlemu. Do třetice píseckého gólmana z klidu vyrušil Bajgar, který posunul najetému Wurmovi, tentokrát ale Lukeš ani zasahovat nemusel – puk šel mimo.

Pojistku na vedení přidali Písečtí až necelé čtyři minuty před koncem. Ondrejec vymotal puk pro Maršíka, který dalekonosnou křížnou přihrávkou našel na levém křídle Peštu, jehož - upřímně - plácnutí do neposlušného poskakujícího kotouče zaskočilo Jindráka. Kobra odvolala svého brankáře na střídačku, ale ani šest jejích hráčů se nedokázalo udržet v píseckém pásmu a Formánkův forčekink je vytlačil ven. Obránce Valenta pak měl tolik problémů s udržením vlastní rovnováhy, že Pavlu Koubovi puk skoro odevzdal. Domácí křídelník už jen předvedl otočku, kterou se zbavil svého strážce a zasunul do nehlídané klece.

Zdálo by se, že je už konec všeho snažení a zápas se ty dvě zbývající minutky pouze dohraje. Jenže Knotkovi se zřejmě nelíbilo, že namísto gólů předvedl v zápase jen zvonkohru a v čase 59:09 napálil bez přípravy kolem Lukešova betonu Jakerleho přihrávku.